TV3 uudistereporter Sven Soiver proovis ära, kui lihtne oleks Uberiga reisijaid vedades palgale lisa teenida. “Kui Uber Eestisse tuli, tegin sellest palju lugusid ja tahtsin ära proovida, kuidas see töötab. Võtsin siis mõnikord hommikuti tööle minnes ja õhtul pärast tööd sõitjaid peale,” selgitab ta.
Kindlustus muudab kalliks
“Selleks, et arvestatavat teenistust saada, peab sõitma päris palju. Uberi sõitmiseks on vaja kallist taksokindlustust ja selle tagasiteenimiseks peab palju sõitma,” ütles Soiver.
Tema kalkulatsioonide kohaselt ei tasu niisama hobi korras sõitmine ära. “Võib-olla linnast kaugemalt tööle tulles, kui õnnestub püsivalt kedagi peale võtta,” arvas ta.
Olukord Ühendriikides samasugune
Washington Post kirjutas teisipäeval, et vastavalt JP Morgan Chase Institute’i äsjaavaldatud raportile on “online-platvormi-majandusega” leiba teenijad enamasti aktiivsed vaid maksimaalselt 3 kuud aastas. Keskmiseks kuuteenistuseks USAs oli eelmisel aastal 828 dollarit.
Eriti transpordijagamise teenuse pakkujatel, nagu Uber või Lyft, on sissetulekud USAs nelja aastaga vähenenud keskmiselt 1469 dollarilt 783 dollarile kuus.
Loe täpsemalt: Washington Post: How much people really make in the gig economy?