Tallinna Vesi plaanib veeteenuse hinda tõsta 14%

Veeklaas.Foto: Pexels/Pixabay

Elektrienergia märkimisväärse kallinemise tõttu on Tallinna Vee sõnul nad sunnitud taotlema konkurentsiametilt veeteenuse hinna tõstmist keskmiselt 26 senti kuupmeetri kohta. Konkurentsiametile esitatud taotluse kinnitamisel tõuseb AS Tallinna Vesi veeteenuse hind keskmiselt 14 protsenti. Taotluse kinnitamisel maksaksid erakliendid ühe kuupmeetri vee- ja kanalisatsiooniteenuse eest 1,87 eurot koos käibemaksuga, hetkel on hind 1,52 euro juures.

Tallinna Vee juhatuse esimehe Aleksandr Timofejevi sõnul on alates ettevõttes praegu kehtiva veeteenuse hinna rakendamisest tõusnud elektrienergia hind ligikaudu 3,5 korda.

“Ligi 23-protsendilise inflatsiooni olukorras, kus kõrge elektrihind mõjutab kõiki sektoreid, ei kata kehtiv veeteenuse hind enam kõiki põhjendatud kulusid. Et tagada kvaliteetne ja järjepidev teenus, tuleb meil kulude katmiseks taotleda Konkurentsiametilt veeteenuse hinna tõstmist,” ütles ta.

Timofejevi sõnul kasutab keskmine Eesti leibkond ühes kuus 2,2 kuupmeetrit vett pereliikme kohta, mis tähendab, et veeteenuse hind Tallinna Vee teeninduspiirkonnas tõuseb umbes 1 euro inimese kohta kuus.

Tallinna Vesi taotleb veeteenuse hindade tõstmist Tallinna ja Saue teeninduspiirkonnas. Nendes piirkondades on võimalik esitada Konkurentsiametile lühimenetluse taotlus, sest praegune hind on seal kehtinud vähem kui kolm aastat. Lisaks taotleb Tallinna Vesi ka lähivaldades asuvate vee-ettevõtete hulgihinna muutmist. 

Kuna ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni seadus näeb ette era- ja äriklientide veeteenuse hindade järk-järgulist ühtlustamist, on erakliendi jaoks hinnatõus protsentuaalselt suurem. Veeteenuse hinna korrigeerimisel võetakse lisaks elektrihinnale ja hinna ühtlustamise nõudele arvesse ka 2022. aastast jõustunud järelevalve tasu komponendi lisamist ehk ühe osa veeteenuse hinnast moodustab Konkurentsiameti järelevalvetasu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.