Tarbijahinnaindeks tõusis aastaga 2,9%, enim kallinesid sideteenused

Tarbijahinnaindeks tõusis taas.Foto: Shutterstock

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks mais võrreldes aprilliga 0,1% ning võrreldes 2023. aasta maiga 2,9%. Mulluse maiga võrreldes olid kaubad 2,6% ja teenused 3,3% kallimad.

Statistikaameti tarbijahindade statistika tiimijuhi Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid mais tarbijahinnaindeksit 2023. aasta maiga võrreldes enim eluasemega seotud hinnamuutused. „Suurem oli veel transpordi ning toidu ja mittealkohoolsete jookidega seotud hinnamuutuste mõju. Reisijate vedu teedel on kallinenud 17,2%, bensiin 4,2% ja diislikütus 4,3%,“ tõi Trasanov välja

Toidukaupadest on eelmise aasta maiga võrreldes enim kallinenud oliivõli (52,9%), kondiitritooted (20%) ja kakao (17,4%). Odavnenud on aga värske köögivili (-17,1%) ja suhkur (-16,1%).
A graph with a line and numbers

Description automatically generated


Aprilliga võrreldes mõjutasid mais tarbijahinnaindeksit enim transpordiga seotud hinnamuutused: maiks ostetud lennukipiletid olid 29,5% ja mootorikütused 1,8% odavamad. Toidu ja mittealkohoolsete jookide mõningasele kallinemisele oli suurem mõju šokolaadi (6,6%) ning värske puuvilja ja marjade (2,9%) hinnatõusul.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.