Tarbijakaitse lisas musta nimekirja mitu firmat, teiste seas tuntud prügivedaja Eesti Keskkonnateenused

Eesti Keskkonnateenused viis musta nimekirja vaidlus prügikonteineri üle.Foto: Scanpix/ELMO RIIG/Sakala.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve amet on augusti algusest musta nimekirja lisanud mitu Eesti ettevõtet, nende seas on ka tuntud prügifirma Eesti Keskkonnateenused.

Musta nimekirja lisatakse ettevõte siis, kui tarbija pöördub tema ja ettevõtte vahelise vaidlusega tarbijavaidluste komisjoni ja komisjon teeb otsuse tarbija kasuks, kuid ettevõte ei täida seda otsust 30 päeva jooksul.

Nii juhtus ka tuntud prügifirmaga Eesti Keskkonnateenused. Nimekirja sattus firma seetõttu, et märtsi alguses tekkis pärast jäätmevedu ühele Eesti inimesele kuuluvale prügikonteinerile kahjustus.

Tarbija soovis konteineri parandust või selle asendamist samaväärsega, aga Eesti Keskkonnateenused leidis, et tegemist on tavapärase prügikonteineri amortisatsiooniga. Tarbijavaidluste komisjon leidis, et vigastus on tekkinud käsunduslepingu täitmise käigus ning kohustas kauplejat asendama katkise prügikonteineri samaväärse tervega. Seda otsust pole seni täidetud ning seega on firma ka mustas nimekirjas.

Augusti algusest on mustas nimekirjas Lasnamäele registreeritud firma Autodeost OÜ. Firma viis nimekirja juhtum, kus tarbija tagastas ostetud kasutatud auto sellel avaldunud puuduste tõttu. Autodeost tagastas ainult osa saadud summast. Komisjon leidis, et tarbijal on õigus kogu müügisumma tagastamisele koos viivisintressiga. Otsust pole seni täidetud.

Veel on augustis musta nimekirja lisandunud firma Viru Reisid, osaühing Immo Luxury ning elamuarendaja Blue Sky OÜ.

Tarbijakaitse musta nimekirja saad täispikkuses vaadata siit. Tarbijakaitse soovitab, et enne ostu või lepingu sõlmimist tasuks alati uurida ettevõtja tausta, sealhulgas ka musta nimekirja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.