Raha makstud, aga kaupa ei saa: tarbijakaitse lisas musta nimekirja ohtralt uusi kaupluseid

TTJA must nimekiri sai täiendust.Foto: Shutterstock

Viimase kuu jooksul on tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) lisanud musta nimekirja 33 ettevõtet, kes ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid. Kuigi enamik neist puudutab üksikjuhtumeid, siis on päris mitu poodi, kelle kohta on massiliselt kaebuseid.

Näiteks on mustas nimekirjas kuue juhtumiga mööblimüüja Germdec OÜ (comfy.ee), kust inimesed pole pärast maksmist saanud kätte lubatud raha ega kaupa. Mööblimüüja ütles küll aasta alguses Geeniusele, et on leidnud oma probleemidele lahenduse, kuid nähtavasti pole seda juhtunud.

Samuti on mustas nimekirjas Facebook Marketplace’i kaudu äri tegev Merlion Grupp OÜ, kellelt on tarbijad erinevat aiakaupa ostnud. Maksmisest hoolimata pole kliendid kaupa kätte saanud ning samuti on ettevõtte makstud raha tagastamata jätnud. Kokku on tarbijavaidluste komisjon lahendanud seitse sellist juhtumit ja kõik tarbija kasuks.

Kokku kümne kaasusega on mustas nimekirjas Deluxewine OÜ ja Deluxehome OÜ, mis müüsid veebisaidil deluxewine.ee alkohoolseid jooke, kuid tellimuse teinud tarbijad ei näinud soovitud kaupa ega ka makstud raha.

Mustas nimekirjas on mitme juhtumiga ka Avidmera OÜ, kuid see kauplus on nüüd TTJA poolt sootuks kinni pandud.

Täielik nimekiri alates oktoobri keskpaigast musta nimekirja lisatud ettevõtetest:

24 tundi Osaühing, ARTSAAD OÜ, AS Ühisteenused, AZ Trade OÜ, Avidmera OÜ, Bougas Doitsidis OÜ, Deluxehome OÜ, Delixewine OÜ, Driftihall OÜ, Ecotiva OÜ, EMAR OÜ, ES Autod OÜ, Germdec OÜ; M&M Permanent OÜ, Merlion Grupp OÜ, Majakliima OÜ, NDH Grupp OÜ, Optimus Mööbel OÜ, Europark Estonia OÜ, PP Rent OÜ, Pere Mööbel OÜ, Pesutalu PÜ, Residence Group OÜ, Shopver OÜ; Slender Life OÜ, Tensi-Reisid AS, Tantsukool Feniks, Tapeter OÜ, Valdre OÜ, Winnie Store UÜ, Semovo OÜ, Ülemiste Keemiline Puhastus OÜ.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.