Kiidusõnadega vastuvõetud etendus ‘’Rahamaa’’ on saaud publiku kiireks lemmikuks ning rahvas on nõus maksma suuri summasid, et etendust näha. Sellest on kinni haaranud ka petturid, kes nüüd Facebooki teatripiletite järelturu gurppides agaralt inimesi lõksu püüda proovivad.
Koondasime kokku mõned näpunäited, mida võiks pileteid eraisikutelt ostes jälgida.
Müüakse pileteid, mida tegelikult pole
Välja on toodud ka skeem, mida paljud petturid kasutavad. Nimelt ‘’müüakse’’ pileteid, mida tegelikult pole. Kui ülekanne tehtud, otsitakse vabandusi. Näiteks on pileti müüjal liiga kiire, ega ole aega piletid otsjale saata. Kui pettur on selle aja jooksul paljastatud, saadab ta ka sõnumi, et teda on alatult laimatud, tema au teotatud, teda petturiks nimetatud ning tema konto on pelgalt petturite poolt üle võetud.
Au teotamise eest hakatakse raha välja pressima. Valetatakse, et on sõlmitud lepingu advokaadibürooga ja tema laimaja peab talle tasuma.
Välja on toodud ka, et petturid kasutavad Revoluti ning nende kontonumber algab LT-ga.
1. Ära jaga isiklikku infot
Oma isiklikud andmed (telefoninumber, aadress ja finantsinfo) hoia konfidentsiaalsena. Ka ausatele piletimüüjatele soovitatakse varjata pileti ID-numbrit, triipkoodi või QR koodi, kuniks ostjalt on ülekanne laekunud.
2. Kontrollige profiile
Kui saate sõbrakutse või sõnumi uuelt liikmelt, vaadake üle tema profiil ja postituste ajalugu. Kahtluste korral andke sellest teada grupi administraatorile.
3. Kui keegi pakub ebarealistlikke tehinguid või küsib raha, olge ettevaatlikud.
Petturid võivad kasutada keerukaid skeeme, et teid petta. Kontrollige ja lugege kuulutust hoolega! Ideaalis võiks teha ka lihtkirjas digilepingu, kus on kirjas tehingu mõlemad osapooled, makstav summa ja kuupäevad.
NB! Kõik, kes on langenud pettuse ohvriks, peaksid pöörduma politseisse.