Müügimehele telefonis öeldud jah-sõna ei tähenda veel midagi ja vajadusel saab tarbija kaupa tagastada nagu ikka.
Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet andis teada, et nende poole pöördutakse viimastel kuudel järjest sagedamini seoses telefonitsi tehtud müügipakkumistega. Tarbijad kurdavad peamiselt lepingust taganemisega tekkivate raskuste, kauplejaga uuesti kontakti saamise ja kauba tagastamise raskuste üle.
Amet tuletab tarbijatele meelde, et telefonis öeldud jah-sõna ei tähenda veel lepingule alla kirjutamist. Telefonitsi tehtud müügipakkumisest võivad tarbija ja müüja erinevalt aru saada. Tarbijal ei ole võimalik telefoni teel veenduda kauba sobivuses ega kvaliteedis ja ta ei saa piisavat teavet müügitehingu kõikide tingimuste kohta.
Jah-sõna tuleb anda kirjalikult
Kui kaupleja ja tarbija lepivad telefoni teel kokku toodete saatmises, peavad nad siiski kinnitama kokkuleppe kirjalikult ka püsival andmekandjal, näiteks e-kirjaga või telefoni teel saadetud sõnumiga. Kui tarbija seda teinud ei ole, ei ole tarbijal kaupleja ees kohustusi ja tarbija ei pea kaupleja poolt saadetud kaupa vastu võtma.
Tellitud kaubaga tutvumiselt ei tohi kaupa kasutada rohkem kui oleks seda saanud teha tavakaupluses seda kaupa ostes. Kui tarbija kasutab tagastatavat kaupa rohkem kui sellega tutvumiseks oleks vaja, siis võib tarbija kauba ikka tagasi saata, aga kaupleja võib maksta tagasi väiksema summa. Seda seetõttu, et kauba väärtus on tarbija kasutamise tõttu vähenenud.
Kaks nädalat on aega, et kaubast loobuda
Telefonitsi tellitud toote puhul saab tarbija taganeda lepingust 14 päeva jooksul peale kauba kätte saamist. Tagastamiseks tuleb tarbijal saata kirjalik avaldus kauplejale, et vältida võimalikke vaidlusi selle üle, kas lepingust taganemine toimus õigeaegselt või mitte.
Kauba peab saatma kauplejale tagasi viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva peale tagastamisavalduse tegemist. Lepingust taganemise asjaolusid ei pea põhjendama.
Kui tarbija ja kaupleja vahel tekib vaidlus lepingust taganemise üle või kaupleja keeldub taganemise korral raha tagasi maksmast, on tarbijal õigus pöörduda tarbijavaidluste komisjoni või kohtu poole.