Turismifirmasid on pikalt ärritanud, et valitsus on nende äri küll ära keelanud, ent abikätt ei anta. Kriisi ajal maksid turismifirmad riigile isegi maksudeks rohkem, kui otsetoetustena abi tuli.
Tänast päeva ootasid paljud firmad seetõttu pikisilmi – nimelt tuli jagamisele 2,1 miljonit eurot, mille valitsus toetusteks lubatud oli.
Kell üheksa alanud taotluste esitamine sai aga kiire lõpu – juba 26 minutit hiljem oli raha otsas, avaldusi aga enam kui kaks korda eelarve mahust rohkem.
See tähendab, et paljud firmad, eriti need, kes kiiresti avaldusi teha ei jõudnud, jäid riigi abist ilma – ning jääb ilmselt ka osa neist, kes avalduse mõnekümne minuti jooksul ära täita suutsid.
Eelmisel aastal toetati reisiettevõtjaid otsetoetustena umbes 3,5 miljoni euroga. Sealhulgas on märkimist väärt, et väiksemad tegijad on osast toetustest ilma jäänud.
Samal ajal on reisiettevõtted tasunud teises ja kolmandas kvartalis – riigile makse rohkem kui 3 miljoni euro ulatuses. Aasta lõpuks tuli maksusumma kokku märksa kõrgem kui toetuste summa.
Tõsi, see võrdlus ei võta arvesse seda, et kevadel maksti ka kriisiaja palgatoetust, mida said ka turismifirmad.