Ukraina vajab inimeste abi: peale rahaliste annetuste on tarvis ka riieid ja esmatarbekaupu

Vaata, kuidas sa saaksid Ukrainat aidata!

Meie abi on igakülgselt teretulnud ja oodatud.Foto: Scanpix

24. veebruaril otsustas Venemaa alustada sõjalist agressiooni Ukraina vastu. Hetkel on käimas võitlus, mille tagajärjed on Ukraina ning sealsete elanike jaoks katastroofilised. Mõistagi tunneme neile tugevalt kaasa ning soov aidata on suur, mida ukrainlased ka kõrgelt hindaks ja vajaks.

Facebookis solidaarsusest profiilipildile lipu lisamine on küll toetava ja motiveeriva sõnumiga, kuid reaalset käegakatsutavat abi on neil lisaks kaasamõtlemisele samuti hädasti tarvis.

Ukraina toetuseks ja tsiviilelanikkonna abistamiseks kogub abi Eesti punane rist. Hetkel on puudust toidust, meditsiini- ja hügieenitarvetest. Katkendlik on mõnes kohas piirkonna varustamine vee, elektri ja küttega.

Mustamäel asuv Punase Risti pood ootab esmajoones esmavajalikke tarbeid nagu tekid, padjad, linad ja soojad riided, sest inimesed magavad kortermaja keldrites ja maa-alustes ehitistes nagu metroojaamad.

Kuhu veel abi andmise sooviga pöörduda?

Usaldusväärset infot Ukrainas toimuva kohta annab häirekeskuse riigiinfo telefon 1247. Sellest kuidas saaks abistada leiab infot juba 2014. aastal alanud kriisi järgselt loodud lehelt ukrainaheaks.ee.

Siseminister Kristian Jaani märkis, et on väga oluline, et nii Eestis näiteks reisil viibivad ukrainlased kui ka Eestis elavad ja töötavad ukrainlased ning nendega seotud inimesed saaksid vajadusel küsida ametlikku infot. „Riigiinfo telefon 1247 on selleks õige koht. Seal töötavad head professionaalid, kes oskavad leida küsimustele vajalikud vastused kas kohe, või on siis valmis neid otsima, et hiljem küsijale tagasi helistada,“ selgitas siseminister.

Kuna häirekeskuse infotelefon annab infot ka koroonaviirusega seotud küsimustes, siis võib olla number 1247 kohati üle koormatud. Küsimustele vastuse saamisel palutakse varuda kannatust.

Ukraina poolt meieni liikuvaid sõjapagulasi on oodata ilmselt palju. Seda kuidas aidata oma kodumaalt lahkuma sunnitud inimesi leiab pagulasabi lehelt. Seal on võimalik täita ankeet, et oled valmis aitama siia saabuvaid pagulasi ja mis ulatuses saaksid neid toetada.

Usaldusväärsetest välismaa organisatsioonidest saab välja tuua põgenike, meditsiinitarvikute ja toiduabi pakkuja United Help Ukraine, kelle Facebooki lehe uusimate teavitustega leiab SIIT.

Ukrainale abi osutamisega peab olema ka ettevaatlik, sest see on jällegi midagi, mille abil kurjategijad saaksid heas usus annetavate inimeste käest raha välja petta. Kindlasti uskuge enne usaldusväärsetest allikatest pärit infot ja vähem läbi sotsiaalmeedia postituste sponsoreeritud annetusi küsivaid organisatsioone. Kui tekib kahtlus, siis võite helistada kindluse saamiseks häirekeskuse riigiinfo telefonile 1247.

Ukrainas toimuva kohta usaldusväärset infot leiab:

– https://english.nv.ua/

– https://kyivindependent.com/

– https://uifuture.org/en/news/

Konsulaarabi telefon on +372 5301 9999. Riigiinfo telefoni number välismaalt helistades on +372 600 1247.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.