Ülevaade: kust praegu ilma järjekorrata toidukaupa koju tellida saab?

Toidukauba kojuveoga on alustanud mitu erinevat ettevõtet.Shutterstock

Seoses Eestis kehtestatud eriolukorraga on nii Prisma, Selveri, Barbora ja Coopi e-poed muutunud nii populaarseks, et vabu aegu koju toidu tellimiseks on praktiliselt võimatu leida.

Õnneks on võimalusest kinni haaranud ka paljud teised ettevõtted, kes nüüd põhi- või kõrvalärina toitu koju toovad ning kellel nii meeletuid järjekordi teenuse kasutamiseks pole. Koondame nad kõik siia artiklisse.

Äpid

Näiteks on toidukauba kojuveoga alustanud erinevad restoranikullerid nagu näiteks Bolt Food ja Tellitoit, mõlemad tegutsevad äpi vahendusel. Bolt Food tegutseb Tallinnas ja Tartus ning kokku saab tellida üle kümne toidupoe kaupa. Teenustasu oleneb poe kaugusest.

Tellitoidu eeliseks on laiem piirkond: kaupa saab tellida Tallinnale lisaks ka Tartus ja Pärnus, kuid valik piirdub Taluturu kaubaga, kuhu on koondatud Eesti väiketootjad. Tellimine maksab 4,9-6,9 eurot.

Taksofirmad

Kes tahab toidukauba tellimiseks kasutada taksofirma teenust, siis nüüd on ka see võimalik. Sellised teenused on püsti pannud näiteks Elektritakso (Pärnu ja Tartu) ja Tallink ning Tulika takso (Tallinn)

Teenuse hind kujuneb tavapärase taksomeetri järgi ja boonuseks on see, et poenimekirja saad koostada enda valitud poe järgi, sest taksojuht sõidab sinna, kuhu ise tahad.

Tegevusala laiendanud nišiärid

Oma tegevusala on laiendanud näiteks Vitamiinikuller: nüüd saab sealt koju tellida ka lihatooteid, kuivaineid ja muud tavapoes saadavat kaupa. Kuller tegutseb Tallinnas ja selle lähiümbruses, Raplas ning Pärnus. Teenustasu on 5 eurot ja see ei rakendu, kui tellida üle 55 euro eest kaupa.

Täiendatud toidukauba valikuga on nüüd ka FruitExpress, kust saab tellida Tallinnasse ja selle lähiümbrusesse, transporditasu on 4,9 eurot ja see ei rakendu, kui tellida üle 59 euro eest.

Paistab, et ka CityAlko müüb nüüd toidukaupa. Kulleriga tuuakse toit koju Tallinnas, selle lähiümbruses ja ka teatud Harjumaa piirkondades. Transporditasu on 4,9 eurot ja seda ei küsita, kui tellid üle 100 euro eest kaupa. Teatud kaupa saab sealt tellida ka pakiautomaati.

Turud ja teised tegijad

Toidukaupa toovad kohale ka erinevad turud, näiteks Balti jaama turg, kust saab 6,9 euro eest tellida seitsme kilomeetri raadiuses Tallinna (olenevalt toodetest ka Pärnu või Tartu) kesklinnast.

Uue tegijana on turul näiteks Toidukraam, mis tegutseb Tallinnas ja sealt saab erinevat toidukaupa. Miinimumsumma on tellimisel 20 eurot ja üle 50 euro eest tellimisel tuuakse toit tasuta koju kätte, sellest alla maksab teenus 5 eurot.

Üks hea leid on ka Netimarket, mille boonuseks on lai tegevuspiirkond: toidukaupa toimetatakse kohale üle kogu Mandri-Eesti ja Saaremaa. Minimaalne ostukorv peab aga olema 52 eurot. Üle 180-eurose tellimuse puhul transporditasu Tallinnas maksma ei pea, muidu on see 6 eurot. Väljaspoolt Tallinnat pead maksma 12 (alla 180 euro ostukorv) või 6 ( üle 180 euro ostukorv) eurot.

Toidukauba müügiga tegeleb samuti Horeca, erakliente teenindatakse kulleriga Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres ja Haapsalus ning nende linnade lähiümbruses. Kulleriteenus maksab 6 eurot, aga üle 60 euro tellimisel teenustasu maksma ei pea.

Kui tead veel mõnda toidukauba kojuveoga tegelevat või sellega alustanud ettevõtet, siis kirjuta meile raha@geenius.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.