Vaata, kes on parimad tööandjad Eestis ja mis Eesti töötajaid motiveerib

Kes on parim tööandja Eestis?Pixabay

Eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses viis CV-Online/CV.ee Estonia läbi traditsioonilise uuringu, millega selgitati välja parimad tööandjad Eestis.

Kokku osales uuringus 3222 inimest eri vvanuses ja erinevatelt tegevusaladelt. Lisaks parimale tööandjale valiti atraktiivsemad tööandjad ka kuues erinevas ärisektoris.

“Lõppenud eriline aasta on toonud TOP tööandjate edetabelisse senisest enam liikumisi. Üldarvestuse võitjateks on tõusnud ettevõtted, keda mullu esikolmikus ei olnud: SEB Pank, COOP Eesti ja Swedbank,” kirjeldab CV-Online’i teenindus- ja turundusjuht Maris Viires.

“Vaadates kriteeriume, mis on inimestele tööandja valikul tähtsad, siis siin on esimesed kolm püsinud muutumatuna. Huvitav on see, et kui eelmisel aastal olid tööandja poolt pakutud arenguvõimalused olulisel neljandal kohal, siis nüüd on selle kriteeriumi positsioon langenud ning senisest tähtsamaks on saanud töötajate võrdne ja aus kohtlemine ning töötajate tervise eest hoolitsemine,” lisas ta.

Kõige olulisemate kriteeriumitena tööandja valikul tõid vastajad 19 valikukriteeriumi hulgast välja: motiveeriva palga ja lisahüved, hea sisekliima ja toredad kolleegid, paindliku töökorralduse, töötajate võrdse ja ausa kohtlemise, tulemuste märkamise ja tunnustamise, töötajate tervise eest hoolitsemise ning arenguvõimaluste pakkumine. 

Kõige atraktiivsemaks tööandjaks valiti ülekaalukalt SEB Pank. SEB Panga personalijuht Margit Pugal selgitab põhjusi: „SEBs usume, et töötajad on kõige keskmes, mida teeme. Hoolime oma töötajate ambitsioonidest ja toetame igakülgselt nende arengut. Meile on oluline, et meie töötajate väärtuspakkumine oleks atraktiivne, mitmekülgne ja konkurentsvõimeline. Töö peab igapäevaselt olema inspireeriv, väljakutseid pakkuv, aga samas hooliv ning turvaline.”

Kõige atraktiivsemad tööandjad sektorite lõikes:

  • TOP tööandja (top-of-mind) – SEB Pank AS
  • Finantsvaldkonna võitja – LHV Pank AS
  • Kaubanduse valdkonna võitja – Coop Eesti
  • IT ja telekommunikatsiooni valdkonna võitja – Telia Eesti AS
  • Tootmise valdkonna võitja – ABB AS
  • Teeninduse valdkonna võitja – My Fitness AS
  • Logistika valdkonna võitja – Lux Express Estonia AS

Uuringu tulemustega saab tutvuda siin.

Toimetas Margus Mihkels.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.