Lõpp kahtlastele kõnedele! Uus mobiiliäpp paljastab võõralt numbrilt helistaja

Tundmatu helistaja kõnele avstates ei tea kunagi, kes teiselpool toru on. Uue äpi abil on aga võimalik lihtsalt teada, kes helistab.Foto: Shutterstock

Nutitelefonid ja mobiilirakendused on muutunud meie elus asendamatuks. Storybook tõi hiljuti välja mobiilirakenduse Storybook MINI, mille kasutajad näevad, kes tundmatult numbrilt helistab, ja saavad krediidireitingu järgi otsustada, kas tahavad kõnele vastata või ei. 

Kujutage ette, et teile helistatakse tundmatult numbrilt, seega te ka ei tea, kes on helistaja. Storybook MINI pakub sellisele olukorrale lahendust, näidates sissetuleva kõne kohta täpset teavet. Rakendus toob esile helistaja nime, ameti, ettevõtte ning äririskid, mis aitab teadlikumalt otsustada, kas vastata kõnele või mitte. Ärikontaktibaasis on ligikaudu miljon ettevõtetega ja organisatsioonidega seotud kontakti.

“Äpp töötab Eesti ettevõtete telefoninumbritega ja vahet ei ole, kas helistaja on seal projekti- või näiteks tegevjuht. Äpi andmebaasis on üle 1 000 000 kontakti, kuid meil on ka Soome, Läti, Leedu kontaktid, mida plaanime peagi juurde lisada” tutvustab äriinfo portaale Storybook ja Inforegister haldava Kreedix Grupi juht Marie Rosin.

Tema sõnul ei ole Eestis sellist asja varem tehtud. Kuna Kreedix Grupp on juba rohkem kui kümme aastat tegelenud struktureeritud suurandmete analüüsiga ja masinõppemudelitega, siis see oli ainult aja küsimus, millal selline ainulaadne lahendus turule tuuakse. Täna Eestis, kuid peagi ka lähiriikides. 

Väldi ebameeldivaid kõnesid

Üks Storybook MINI äpi suuremaid boonuseid ongi see, et näeb kohe, kas helistab telemarketing või mõni riskantne ettevõte, kelle kõnele ei soovi vastata. Sealsamas saab tänu äpile ka kohe teada, milline on kõne tegeva ettevõtja äririski tase, prognooskäive. 

“Minu jaoks on küll väga okei teada, kellega ma räägin. Võõrast telefoninumbrit nähes tuleb ikka nuputada, kes see parajasti helistab, aga tegelikult võiks ju ka kohe aru saada, kes see on.”

Rosina sõnul on nad viimased kümme aastat tegelenud ettevõtete skoorimisega, sest olemuselt on nad krediidireitinguagentuur, mistõttu on neil eriti hõlbus näidata äpis helistava ettevõtte kontakti juures ka selle äririske ja teiselt poolt ärivõimalusi. “Kui mulle helistab keegi usaldusväärsest ettevõttest, mille käive on kokku näiteks neli miljonit eurot, siis loomulikult ma tahan temaga rääkida ja teada, mida ta tahab. Aga kui mulle helistab riskantse ettevõtte juhatuse liige, kelle käive on null eurot, siis ma võin pea panti panna, et ma ei vasta sellele kõnele.”

Äpp aitab leida vajaliku kontakti

Storybook MINI toimib ka vastupidiselt ehk selle abil saab hõlpsasti otsida inimest, kellele on vaja helistada. Ja nagu sissetulevate kõnede puhul on ka kontakti otsides kõikide juures krediidiskoor, mis näitab, kui usaldusväärne kontakt ja temaga seotud asutus on. 

Rakendus on hetkel saadaval hetkel Androidile

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.