TOP 10: need verinoored ettevõtted näitasid eelmisel aastal suurimat müügitulu

Ettevõtte veebilehe andmetel pakub või vahendab Fast Bankering punkerdamise ehk laevade kütuse või õlidega varustamise teenust muuhulgas tankeriga Ristna.Foto: Shutterstock

Kümme mullu loodud firmat suutsid vaid kümmekonna töötaja toel ja vähem kui aastaga teha 288,5 miljonit eurot arvestuslikku käivet. Milliste ettevõtetega tegu on ja mis valdkonnas nad tegutsevad?

Allpool on välja toodud kümme eelmisel aastal loodud ettevõtet, mis äriinfo portaali ScoreStorybook andmete kohaselt näitasid 2022. aastal suurimat maksustatud käivet. Oluline on märkida, et rõhk on sõnal maksustatud, mis tähendab, et tegu on arvestusliku müügituluga. Ettevõtete tegelikud majandustulemused võivad olla erinevad ning need selguvad alles majandusaasta aruannete esitamise järel.

Kümne kõige suuremat maksustatud käivet teinud ettevõtte ühiseks jooneks on väike või olematu töötajaskonna arv: neljanda kvartali lõpus oli töötajaid registreeritud vaid kolmes ettevõttes – kokku 12 inimest. Väga erinev on aga töötasu: neljandas kvartalis makstud keskmine arvestuslik brutopalk kolmes registreeritud töötajatega firmas jäi vahemikku 1540 kuni 10 221 eurot.

Üsna ühekülgne on pilt tabelisse sattunud firmade tegevusalade osas: seitse kümnest tegelevad kinnisvara rentimisega. Samas on ülekaalukalt suurimad käibenumbrid ette näidata hoopis mootorikütuse hulgimüügiga tegeleval ettevõttel. Veel on valdkondadest esindatud elektri- ja sidevõrkude ehitus ning tõstemasinate hulgimüük.

Konkurentsitult suurimat arvestuslikku müügitulu näitab eelmise aasta mais Harjumaal registreeritud aktsiaselts Fast Bunkering. Umbes poole aastaga suutis see oma tegevusalaks mootorikütuse hulgimüügi märkinud ettevõte tekitada enam kui 114 miljonit eurot maksustatud käivet. Kui veel teises kvartalis oli maksuandmete kohaselt firma käive null, siis kolmandas kerkis see üle 46 miljoni euro ning aasta viimases kvartalis oli maksustatud käive juba ligemale 70 miljonit eurot.

Lisaks märkimisväärsele käibele maksab ettevõte soliidset töötasu: viimases kvartalis registreeritud kuue töötaja keskmine arvestuslik brutopalk oli 10 221 eurot. Üks ettevõtte omanikest, aktsiaseltsi enamusomanik Aleksei Tšulets on transiidiäriga tegelenud aastakümneid ja on valdkonnas tuntud nimi. Tema ärilistest tegemistest on lähemalt kirjutanud näiteks Eesti Päevaleht artiklis “Sanktsioonidele vilistades. Just nii voolab läbi Eesti rekordkoguses Valgevene naftat”.

Küll üle kahe korra väiksemat, kuid siiski märkimisväärset maksustatud käivet tekitas mullu juulis registreeritud ja kinnisvara rentimisega tegelev aktsiaselts Maakri Holding – vaid natuke alla poolesaja miljoni euro. Ühegi töötajata firma kuulub nelja ettevõtte omandusse – OÜ Alvekor (25%), OÜ Tristen Trade (38%), OÜ Sergos Invest (16%) ja OÜ Revellis Invest (19%) – ning sellele kuulub 1,18 hektari suurune ärikinnistu Tallinnas aadressil Maakri 25.

33,9 miljoni eurose arvestusliku müügituluga on tabelis kolmas osaühing Titanium Baltics 2, mis kuulub Soome investeerimisfirma Titanium Rahastoyhtiö investeerimisfondile Titanium Baltia Kiinteistö, mille eesmärk on saada lähiajal üheks Baltikumi suurimaks kinnisvarainvestoriks. Seega pole ilmselt üllatav, et Titanium Baltics 2 omandas mullu Pärnus 4,3 hektari suuruse tööstus- ja tootmiskinnisvara, millel tegutseb üürilepingu alusel AS Wendre, üks Euroopa suuremaid voodipesutoodete valmistajaid.

Üle kümne miljoni euro maksustatud käivet näitasid eelmisel aastal loodud ettevõtetest veel osaühingud Vestas Estonia (30,8 miljonit), Vironia Property (15 miljonit) ning SPE Engineering (12,6 miljonit).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.