CV-Online'i blogi

Kuidas endast töövestlusel parim esmamulje jätta?

Töövestlus, mida tuntakse ka kui tööintervjuuna, on kandideerimise juures üks olulisimaid etappe.

Tööandjale on CV ja kandideerimisavaldus ning muud dokumendid (kui neid soovitakse) saadetud ja esmane vastus intervjuu kutse näol saadud. Kuid töövestlusele kutsumine ei tähenda kaugeltki seda, et ametikoht nüüd inimesel käes on. Pigem on see koht, kus tuleb enda väärtust tööandjale tõestada ning end võimalikult heast küljest näidata.

Asja võti peitub ettevalmistuses

Kellelegi ei tule uudisena, et eduka ja ebaõnnestunud töövestluse suurimaks vaheks on ettevalmistus. Mida paremini sa vestluseks valmistud, seda suurem on tõenäosus, et kandideerimine ka edukalt läheb. Tuleb siiski rõhutada, et ettevalmistus ei tähenda ülemõtlemist ja enese närvi ajamist – tööandja peab tundma, et sina oled talle väärtuslik. Kui jätad endast mulje, et oled ametikoha valmis kõike tegema ning üritad juba vestlusel üle oma varju hüpata, ei pruugi see tööandjale siirast muljet jätta.

Esiteks tuleks end viia kurssi kõige levinumate ja raskemate töövestluse küsimustega. Tõenäoliselt küsitakse sult varasema töökogemuse kohta, eriti kui see su CV-st juba näha on. Vasta ausalt, kuid ära tee ühtegi endist tööandjat maha, sest see võib sinust endast halva mulje jätta. Isegi kui räägid tõtt – iga asja jaoks on oma aeg.

Näiteks, kui sinult küsitakse “Mis on sinu suurim nõrkus või nõrkused?”, siis ära rutta ennast maha tegema, aga vasta ausalt ja läbimõeldult, ning selgita, mida sa oma nõrkuste parandamiseks juba teed. Mitte ainult ei jäta see sinust ausat ja siirast muljet, vaid näitab ka seda, et oled enda vajakajäämistest teadlik ja tegeled enda arendamisega.

Esmamuljet saab jätta ainult ühe korra ning töövestlusel on see eriti oluline. Riietus peaks olema viisakas ja vastama ametikohale. See tähendab, et kiirtoidurestorani kandideerimiseks pole ülikonda mõtet selga ajada, kuid mõnele kontoripositsioonile minnes tasuks jakk pintsaku vastu välja vahetada. Naised peaksid riietumisel järgima samu reegleid ja vältima liialt paljastavaid rõivaid. Samuti tasub meigi ja ehete osas olla töövestlusele minnes pigem tagasihoidlik.

Ainus tööportaal, mida vajad – CV.ee!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.