Raivo Hein: midagi ei juhtu, kui midagi ei tehta

Foto: CVKeskus.ee.

Paljudel meist algab hommik telefonis uudiseid, sotsiaalmeediat ja CVKeskus.ee lehel värskeid tööpakkumisi scroll’ides, kuid 20 aastat tagasi avas ettevõtja Raivo Hein hoopis värsked ajalehed, et sealt ükshaaval kõik tööpakkumised värskelt valminud veebilehele sisestada.

Tal oli sündinud hullumeelne idee — luua veebileht, mis koondaks ühte enamiku vabadest töökohtadest Eestis. Just tänu Raivo Heina visadusele ja julgusele tegutseda saigi alguse tänavu juba 20. juubelit tähistava Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee edulugu.

Millest see idee alguse sai, missugune on olnud ettevõtte teekond ja mida soovitab Raivo Hein just praegu alustavatele ettevõtjatele?

Uustulnukast teerajajaks

Tänaseks on vast igaüks, kes kunagi töö otsimise või töötajate värbamisega tegelenud, kuulnud CV Keskusest. Raivo Heina ja talle järgnenud meeskonna töö on vilja kandnud — CV Keskusest leiame nüüd kaks kuni kolm korda rohkem tööpakkumisi kui ühestki teisest tööportaalist Eestis.

Ka värbamispraktikate uuringud kinnitavad, et just sealt alustab personaliotsinguid tervelt kolm korda rohkem ettevõtteid kui ühestki teisest värbamiskanalist.

Eduga kaasneb aga ka kohustus mitte jääda mugavustsooni. CV Keskuse püüd saada alati paremaks iseloomustab ettevõtte mõtteviisi siiani.

Nii panustabki meeskond alates IT-, turundus- ja müügi- kuni värbamisekspertideni välja igapäevaselt sellesse, et töö- ja töötajate otsingud oleksid võimalikult lihtsad ja mugavad.

Jätkuvalt kiiret arengut peegeldavad ka viimaste aastate saavutused — Äripäev on CV Keskuse pärjanud Eesti Gasellettevõtte tiitliga koguni kolm korda ja valinud ettevõtte ka Eesti edukaimaks personaliotsingu firmaks.

Kui palju CVKeskus.ee lehte tegelikult külastatakse?

Veebilehtede statistikat koguv SimilarWeb näitab, et Eesti tööportaale külastatakse aastas keskeltläbi umbes 27 miljonit korda. Võrdluseks võib tuua, et kuigi Eesti ilm pakub alati piisavalt palju kõneainet, külastatakse ilmateateid kajastavaid veebilehti umbes kolm korda vähem.

Rohkem kui pooled tööportaalide külastustest tehakse Eesti suurimasse tööportaali CVKeskus.ee, teine pool jaguneb väiksemate tööportaalide vahel.

2020. aasta on külastatavusele hoogu juurde andnud: aasta esimese kuue kuu jooksul külastati tööportaale koguni 15 miljonit korda — CVKeskus.ee haaras sellest endale 8 miljonit, Töötukassa oli teisel kohal 3,7 miljoni külastusega. Ülejäänud tööportaalide poolaasta külastatavus kokku jäi alla 3,2 miljoni.

Haarake härjal sarvist

Raivo Heina sõnul on eduka ettevõtte loomise võti hea idee, kuid oluline on ka see, et alustav ettevõtja suudaks endale sisendada, et suudab mõtte ellu viia. Samuti peaks idee eristuma mingis osas teistest samasugustest. Kui kõik need tingimused on täidetud, ei jäägi muud üle, kui täistuuridel tegutsema hakata.

Raivo Hein aga rõhutab, et ettevõtet ei tasu teha raha pärast, vaid pigem ikka sellepärast, et ettevõtja hing nõuab millegi korda saatmist.

“Kui Sa teed midagi väga hästi, siis selle tulem on nii või naa rahaline kasu,” ütleb mees ja õhutab ettevõtlikke inimesi härjal sarvist haarama. “Midagi ei juhtu, kui mitte midagi ei tehta,” teab ettevõtja.

Soovid CVKeskus.ee tegusa meeskonnaga liituda?

Veel loetud päevade jooksul on Sinulgi võimalus kandideerida CVKeskus.ee müügimeeskonda, kuhu hetkel otsitakse müügispetsialisti. Tööpakkumise leiad loomulikult Eesti suurimast tööportaalist CVKeskus.ee.

CVKeskus.ee on Eesti suurim tööportaal ja edukaim personaliotsingu ettevõte. Kõik uued tööpakkumised leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.