LHV blogi

Juba reedel algab InvesteerimisFestival: miks sa peaks sinna minema?

Juba reedel, 12. juulil algab Padisel järjekorras viies InvesteerimisFestival, mida tuntakse ka kui Eesti investorite suvepäevadena. Mida täpsemalt Investeerimisfestivalil tehakse, kes seal üles astuvad ja kes sinna kohale peaks tulema, räägib Marko Oolo – investor, Investeerimisklubi asutaja ja festivali peakorraldaja.

Mis, kus, miks ja kellele?

“InvesteerimisFestival ehk Eesti suurim investeerimisjämm on kolmepäevane looduskaunis kohas toimuv sündmus, mis toob kokku üle 650 ettevõtja, investori ja investeerimishuvilise,” ütles Oolo. “See on tõeline festival, kus astub üles 37 oma ala tippu kolmel erineval laval. Lisaks esinemistele ja töötubadele toimub ka portfelli jaht, mis on tõenäoliselt üks kõige kaasahaaravam ja strateegilisem investeerimisteemalime orienteerumisvõistlus, mis eales toimunud.”

Oolo sõnul on Investeerimisfestival just nagu muusikafestival, “aga siin rokivad investorid.” Kuigi festivalil osalevad paljud Eesti investeerimismaailma tipptegijad, ei ole see mõeldud ainult nendele, kellel on selles valdkonnas juba edu saavutatud. Oolo sõnul on see mõeldud ka investeerimisteekonda alustavatele inimestele, kellel peas mõte, et tuleks investeerimisega kuidagi algust teha.

“Festivalile tasub kohale tulla, sest nii võimsat sündmust ei ole Eestis veel toimunud. Oma teadmisi jagavad osalejatega koguni 37 oma ala tippu, teiste hulgas Rain Lõhmus, Eda-Ines Etti, Alar Ojastu, Markus Villig, Ain Hanschmidt, Lauri Meidla, Rain Tunger, Robert Kitt, Jaak Roosaare ja paljud teised,” rääkis ta.

“Väga suureks väärtuseks on ka teised sarnaselt mõtlevad inimesed, kellega saab veeta kolm sisukat päeva.”

Nagu eeltoodud nimedest juba arvata võib, ei ole üritusel rõhk teooriate lahkamisel, vaid oma ala tipptegijate käest reaalsete ja praktiliste kogemuste ning näpunäidete kuulmine ning investeerimise ja ettevõtluse kohta päris lugude jagamine. Teemade valdkond on samuti lai, alates kinnisvara, aktsiaturu ja investeerimispsühholoogia ning lõpetades minimalismiga.

Üritus, mille väärtust on raske hinnata

Investeerimisfestivalil astub lavale ka LHV vanemmaakler Nelli Janson, kes küll ise päris ei esine, vaid juhib põnevat arutelupaneeli börsil kauplemise teemal. Jansoni sõnul tasub kohale tulla juba ainuüksi seltskonna pärast. “Ühte kohta on kokku sattunud väga palju sarnase mõtteviisiga inimesi ja seda võimalust tuleks ära kasutada, sest teatavasti peitub ühtluses jõud ning mõttekaaslaste leidmine aitab kindlasti ka sisemisele motivatsioonile kaasa,” rääkis ta.

Kuna üritusele koguneb kokku hulgaliselt sarnaste eesmärkide ja mõtteviisiga inimesi, on see Jansoni sõnul ka hea võimalus uute kontaktide loomiseks. “Ma kohtusin inimestega, kellega ma tõenäoliselt mistahes teises olukorras kokku ei saaks, sest me lihtsalt liigume või töötame täiesti erinevatel aladel. See on minu meelest juba suur väärtus omaette,” meenutas ta eelmise aasta festivali.

Kolmandaks pakub festival ainulaadset võimalust kuulda oma ala tipptegijate suust soovitusi, lugusid ja kogemusi nii ettevõtluse kui ka investeerimise vallas. “Sinna on kokku toodud oma ala spetsialistid ja profid ja nende kogemuste ning teadmiste kuulamise väärtus on juba iseenesestmõistetav,” rääkis Janson.

Janson juhib Investeerimisfestivalil arutlust börsil kauplemise teemal, kus selle valdkonna spetsialistid jagavad oma kogemusi ja annavad nõu nii algajatele kui juba veidi kogenumatele tegijatele. “Sinna võiks kindlasti tulla kuulama kõik kauplemishuvilised. See on küll raha- või investeerimismaailma tervikuna vaadates pigem selline nišš, mis võibolla ei sobi kõigile, aga see ei tähenda, et valdkond poleks kuidagi vähem põnev,” ütles ta. Paneeli käigus on võimalik saada oma küsimustele vastuseid otse allikast ning arutelu üheks fookuseks on vastuse leidmine küsimusele “Mis loob börsil kauplemisel tõelise eelise?”.

Kuna InvesteerimisFestival algab juba 12. juulil ehk käesoleval reedel, on kõik ürituse piletid tänaseks juba välja müüdud. Sellest hoolimata on tugeva soovi korral võimalik endale pilet siiski soetada, sest tegelikult müüdi piletid läbi juba üsna ammu ning suve jooksul inimeste plaanid muutuvad. Seega võib piletipakkumisi leida näiteks investeerimisgruppidest, tuttavatelt, kuid ka lihtsalt sotsiaalmeediasse postitades. Kes otsib, see leiab.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.