LHV blogi

Kõik, mida pead teadma maksepuhkusest

LHV peahoone.Foto: LHV

Koroonaviiruse leviku tõttu on majanduskliima järsult muutunud ning paljud eraisikud ja ettevõtted keerulises rahalises seisus. Kes saab pangast küsida maksepuhkust ning mida sellest teadma peab, selgitab LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum.

Puhkust saavad kõik, kel seda vaja

LHV-st saavad maksepuhkust kõik kriisi tõttu kannatavad laenukliendid, kes seda taotlevad.

Maksete peatamist kriisist põhjustatud ajutiste makseraskuste tekkimisel võimaldatakse nii eraklientide eluasemelaenudele, liisingutele ja tarbimisfinantseerimise lepingutele kui ka ettevõtete laenudele ja liisingutele. Lihtsustatud korras vormistatakse maksepuhkusi ka järelmaksudele ja väikelaenudele.

Kontorisse minema ei pea

Maksepuhkuse taotluse esitamiseks ei ole vaja minna pangakontorisse. Taotluse saab esitada ka LHV kodulehel.

Pangad on alati manitsenud, et maksepuhkuse avaldus tuleb esitada enne, kui tekib võlgnevus.

Ka praegu soovitatakse makseraskustesse sattuvatel klientidel võlgnevusi ennetada ja taotleda maksepuhkust esimesel võimalusel. Maksepuhkust võimaldatakse kõigile klientidele, kes on sattunud makseraskustesse koroonaviirusest tingitud eriolukorra tõttu.

Kui aga maksepuhkust soovib klient, kelle probleemid on olnud pikemaajalised ega ole tingitud koroonaviiruse puhangust, vaadatakse maksepuhkuse taotlus üle teistel tingimustel.

Kokkulepe puhkuse osas on ka sel juhul võimalik, kuid kui põhjus ei ole pandeemias, lähtutakse iga kliendi juhtumist eraldi ning ei pruugi kohalduda samad tingimused nagu praegu üldiselt.

Maksepuhkus ei muuda lepingutingimusi

Maksepuhkust on võimalik taotleda kuni kuueks kuuks, kodulaenude puhul kuni 12 kuuks. Maksegraafiku muudatused vormistab LHV Pank praegu teenustasuta ja lepingu teisi tingimusi muutmata.

LHV Panga laenuklientidele pakutavad maksepuhkused kehtivad laenu põhiosale. See tähendab, et klientidel tuleks jätkata intressimaksete tasumist. Samas on eraklientidel erandina, näiteks sissetuleku täieliku kadumise korral, võimalik taotleda muudatusi ka intressimaksetele.

Maksepuhkuse võtmisele mõeldes tuleks alati tähele panna, et maksepuhkus tähendab kohustuste edasi lükkamist, mitte nende kustutamist. See tähendab, et edasilükatud maksete summa jaotatakse pärast maksepuhkuse lõppemist ülejäänud laenuperioodile.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.