Luminori blogi

Luminori investeerimismängu võitis pikaajalisele investeerimisele panustanud osaleja

Mängu korraldajad avaldasid soovi korrata Tulevikuinvestori mängu ka järgmisel aastal.Shutterstock

Luminor kuulutas välja sel suvel esmakordselt toimunud Tulevikuinvestori mängu peaauhinna võitja. Investeerimismängu võitjaks osutus Helen Rõngelep, kes suutis luua kõige põhjalikuma ja terviklikuma pikaajalise investeerimisstrateegia ning seda võistluse žüriile edukalt tutvustada.

„Võitjal oli väga selge ettekujutus, missugust rolli tema portfellis mängib üks laiapõhjaline börsil kaubeldav fond ehk ETF, kui suure osa see portfellist moodustab ning kuidas hakkavad läbi aja muutuma erinevate varaklasside ja väärtpaberite osakaalud,” kirjeldas züriiliige investor Märten Kress. „Ta ei mõelnud ainuüksi tänasele päevale, vaid vaatas ka tulevikku ja nägi ette, et suure tõenäosusega muutub ajapikku ka optimaalne investeerimisstrateegia,” selgitas ta.

Investeerimismängu võitja Helen Rõngelep lausus, et investeerimisstrateegia oli tal juba varasemalt paigas, seega tajus Tulevikuinvestori mängus osalemises head võimalust oma mõtete ja nägemuste testimiseks. „Korraldajate poolt on loodud suurepärane mänguformaat, mis innustab investeerima läbimõeldult ja soosib lühinägelikkuse asemel pikka vaadet,“ kiitis Rõngelep.

Oskus mõelda tulevikule jäi kõlama ka teiste žüriiliikmete kommentaaridest. Luminori Pensionsi riskijuht Anton Skvortsov tõi välja, et kuigi esitatud strateegiatest oli näha, et eestlased on üldiselt investeerimise põhitõdedega hästi kursis, siis torkas silma, et tervet pilti vaadates mõeldakse paljuski rohkem lühiajalisele kauplemisele ja kasumi maksimeerimisele kui pikaajalisele kaalutletud planeerimisele.

„Võitja strateegia puhul meeldis, et see oli hästi põhjalikult läbi mõeldud ja oli koostatud selge plaan, kuidas portfell peaks ajas muutuma. Oli arvestatud ka järjepideva regulaarse lisainvesteeringuga ning üleüldiselt oli strateegia kooskõlas kõigi peamiste finantsteooria soovitustega,“ lisas Skvortsov.

Žüriiliikmed, kelleks olid Luminor Pensionsi riskijuht Anton Skvortsov, Luminori privaatpanganduse varahaldur Kalle Kose ning finantsblogija ja investor Märten Kress, leidsid võidustrateegia puhul üksmeelselt, et tegemist oli läbimõeldud plaaniga, mis tõusis teiste seast esile just oma süsteemsuse ja mõõdetavuse poolest.

Luminori Tulevikuinvestori mängu eesmärk oli pakkuda võimalust riskivabalt katsetada pensioni investeerimiskonto (PIK) lahendust ning anda osalejatele teadmisi, kuidas investeerimisega vastutustundlikult oma tulevikuks valmistuda.  Peaauhinnaks parima pikaajalise investeerimisstrateegia loojale oli 2000 eurot stardiraha Luminor Investor kontole ning investeerimiskonsultatsioon Luminori eksperdiga.

Mängu korraldajad avaldasid soovi korrata Tulevikuinvestori mängu ka järgmisel aastal. „Mind tabas positiivse üllatusena, et nii paljud mitte ainult ei võtnud mängust osa, vaid ka kirjeldasid põhjalikumalt oma strateegiaid žüriile ning tegid seda seejuures ka väga hästi,” ütles Skvortsov.

Žüriiliikmete mõtteid sellest, millised on ühe hea investeerimisstrateegia loomise juures tähtsamad printsiibid ning kuidas oleks pensionireformi valguses kõige mõistlikum investeerimist alustada, saab järele kuulata Luminori Facebooki lehel. Pensioni investeerimiskonto (PIK) võimaluste kohta loe rohkem siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.