Eestlane on banaanirahvas, aga miks?

Banaani müüginumbrid on aastaringselt stabiilsed, kuu lõikes ostetakse Barbora e-poest 6 kuni 8 tonni banaane.Foto: Shutterstock

Mille pärast me neid banaane nii väga armastame? Sõltumata olukorrast, aastaajast ja isegi siis, kui kodumaisest värskest kraamist letid lookas, on banaani müüginumbrid teiste viljade ees ikka konkurentsitult suurimad. Võib julgelt öelda, et banaan on kõige populaarsem puuvili Eestis, aga miks?

Barbora sortimendiosakonna juht Leiki Lehemetsa sõnutsi on banaan kindlalt Barbora müügiartikkel number üks. “Aastaringi on selle müüginumbrid üsna stabiilsed, kuu lõikes ostetakse meie teenuse vahendusel 6 kuni 8 tonni banaani,” avaldab Lehemets eestlaste banaaniarmastust kinnitavad numbrid.

Hind on määrav

Banaani hind on e-poes pideva jälgimise all ja vastavuses turu nõudlusega, kui teised kauplusteketid langetavad hinda, teeb seda ka Barbora. “Käesoleva aasta trendiks on kujunenud see, et banaanidele rakendatakse kampaania korras üsna tihti soodushinda, mis soodustab müüke veelgi ja on klientidele kindlasti positiivne nähtus,” nendib Lehemets.

Uue konkurendi lisandumine turule märtsi alguses, mõjutas kindlasti Barboratki ning banaani madal hind sai tõepoolest üheks põhiliseks tõmbenumbriks teiste suurepäraste pakkumiste kõrval. Märtsikuu müügitulemused näitavad, et kampaania oli väga edukas. “Kolme kampaaniapäeva jooksul suutsime müüa koguse, mis tavaliselt läheb poole kuu jooksul välja – kokku hämmastavad 3 tonni banaane,” nendib Lehemets. Selline suur number annab alust arvata, et neil päevil võis banaane leida iga teise kliendi ostukorvist.

Banaan on popp

Banaanid on eestlaste igapäevases toidukorvis juba pikka aega olnud üks väga oluline komponent. Põhjuseid selleks võib olla mitu. Pole ju kaua aega möödas sellest ajast, kui banaan oli eksootiline ning kaubandusest raskesti kättesaadav puuvili. Lapsepõlvest on kindlasti paljudel meeles see tohutu rõõm, kui koju toodi kast veel rohelisi banaane ja siis sai neid ikka aeg-ajalt piilumas käidud, et millal need ometi süüa kõlbavad.

Tänaseks on banaan juba väga tavaline kaup ja erilisi rõõmuvärinaid vaevalt kelleski tekitab. Oma universaalsete omaduste ja kõrge toiteväärtuse tõttu sobib vili mõnusaks vahepalaks või magustoiduks igal ajal. Banaan on tervislik ja maitsev ning sellele leidub palju kasutusvõimalusi erinevate toitude koostisosana. Lisaks sellele on banaanil mitmeid kasulikke omadusi: tugevdab südame tervist, mõjub hästi soolestikule, aitab kõrvetisi ohjata, annab energiat ja teeb tuju lihtsalt paremaks.

Üks banaan sisaldab:

65 Kcal / 278 KJ
1,0 g valku
0,1 g rasva
16,2 g süsivesikuid
1,1 g kiudaineid
264 mg kaaliumi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.