Pirital jagatakse üksi elavatele pensionäridele tasuta toidu- ja esmaabipakke

Pirita linnaosa valitsus loodab, kampaania info jõuab kõigi abivajajateni.Foto: Scanpix

Alates tänasest saavad Pirita linnaosa üksi elavad vanaduspensionärid taotleda esmatarbevahendite ja toiduainete abipakke. Registreeruda saab kuni 14. novembrini. 

Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit peab tänases majanduslikult keerulises olukorras kampaania vajalikkust möödapääsmatuks. „Meie kohus on toetada inimesi, kes on enim mõjutatud hüppelisest inflatsioonist ning kelle igapäevane toimetulek on kõvasti kannatada saanud. Kuigi kampaania on kestnud mitmeid aastaid, on selle eeldatav efekt tänavusel aastal varasemast veelgi suurem,“ sõnas Saarniit.

„Kindlasti on toetust vajavate sihtgruppide hulk suurem, kuid praeguse kampaaniaga keskendume just üksi elavatele eakatele. Loodan siiralt, et info jõuab kõigini, kes toetustingimuste alla kuuluvad,“ täiendas linnaosavanem.

Taotleja peab vastama järgmistele tunnustele:

  • tema rahvastikuregistri järgne elukoht on Pirital;
  • ta elab rahvastikuregistri järgi oma kodus üksi;
  • ta saab vanaduspensioni ning kuusissetulek on väiksem kui 654 eurot.

Kuidas registreerida? 

Kõik Pirital üksi elavad vanaduspensionärid, kes soovivad saada linnaosavalitsuselt abipakki, peavad selleks registreeruma ajavahemikus 1. kuni 14. november, helistades Pirita linnaosa valitsuse üldnumbrile 645 7600 või täites ankeedi linnaosavalitsuse kodulehel www.tallinn.ee/pirita

Esitades Pirita linnaosa valitsusele oma andmed annavad taotlejad ühtlasi nõusoleku kontrollida nende elukohaandmete vastavust rahvastikuregistris.

Abipakkide jagamine toimub 21. novembrist kuni 11. detsembrini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.