Peaaegu kõik ettevõtted ootavad ka eelneva kogemuseta noori enda juurde tööle

Tundub, et valikut on palju - tuleb vaid kandideerida.Foto: Canva

CV-Online koostas uuringu, millest selgus, et lausa 93 protsenti vastanud ettevõtetest on valmis värbama noori vanuses 18 kuni 26 vabadele ametikohtadele.

Noorte värbamise peamiseks ajendiks on võimalus noori enda vajadustest lähtuvalt välja õpetada 74,1 protsendiga ja soov aidata noored tööturule 49,4 protsendiga.   

Läbiviidud uuringus selgus, et 85,8 protsenti ettevõtetest on valmis värbama noori vanuses 24 kuni 26 eluaastat. 83,3 protsenti vastajatest on valmis palkama tööle 22- kuni 24-aastaseid noori ning lausa 75,7 protsenti on valmis värbama noorukeid vanuses 18 kuni 22. 

Kogemus ei olegi nii oluline

Noori oodatakse erinevatele positsioonidele, mille seast leiab hulganistis spetsialisti kohti, teenindus- või müügitöö positsiooni või ka lihtsalt hooajaline töö. Suurem enamus, 85,8 protsenti ettevõtteid on valmis pakkuma väljaõpet positsiooni täitmiseks, mentorlust ja ka kaugtöö võimalusi. Pea pooled võiks pakkuda ka boonuste süsteemi motivatsiooni hoidmiseks.

Uuringu tulemustest selgus, et värbamisel on tööandjate jaoks kõige olulisem huvi ettevõtte ja selle valdkonna vastu ning üle poolte annaks tööd noorele, kellel on pealehakkamist ja ambitsioone. Umbes pooled pidasid oluliseks erialast huvi või pooleliolevaid õpinguid vastaval erialal.

„Heameel on tõdeda, et tööandjad on üha enam valmis noori tööle võtma eelneva kogemuseta, pidades olulisemaks noore hoiakuid, suhtumist ja tahet. Eelkõige ollakse avatud noori kohapeal välja õpetama teenindus, müügi- ja administratiivtööga seotud ametikohtadel. Samuti on valmisolek eelneva kogemuseta noori tööturule aitama tööandjad infotehnoloogia ja tootmise valdkonda,“ selgitas CV-Online’i värbamisjuht Kaire Kleesment.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.