Tööjõupuudus on tekitanud töötajatele märgatava töökoormuse suurenemise

Võrreldes eelmise aastaga on töökoormuse suurenemise tajumine märgatav.Foto: Canva

Kolmandik töötajatest tunneb, et nende töökoormus on aastaga kasvanud, selgub CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri korraldatud tööturu-uuringu tulemustest. Kõige enam on töökoormus kerkinud toitlustuse ja majutuse valdkonnas ning riigiasutustes töötavatel inimestel.

Rohkem kui 10 000 töövõtjat kaasanud uuringus paluti töötajatel hinnata, kuidas on nende töökoormus praegusel ametikohal aastaga muutunud. 34 protsenti vastajatest leidis, et töökoormus on kasvanud, vaid 9 protsenti tunnetas selle vähenemist.

„Kui eelmisel aastas leidsid tervelt 27 protsenti toitlustus- ja majutussektori töötajatest, et nende töökoormus on vähenenud, siis tänavu on olukord vastupidine – vaid 7 protsenti valdkonnas töötavatest inimestest tunnetas töökoormuse vähenemist ja pea pooled töökoormuse kasvu,“ tõi uuringu tulemustest esile CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

„Neis sektorites on tänavu tööjõuvajadus hüppeliselt kasvanud, mis on tõenäoliselt ka peamine töökoormuse kasvu põhjustav tegur,“ lisas Henry Auväärt. „Näiteks turismisektoris avaldasid tööandjad selle aasta esimesel poolel 182 protsenti ja toitlustuses 69 protsenti rohkem tööpakkumisi kui möödunud aastal samal ajal.“

Tööandjad on pidanud tööd olemasolevate töötajate vahel jagama

Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder lisas, et tööandja küsitluses tõi samuti kolmandik ettevõtetest esile, et nad on korraldanud tööd töötajate vahel ümber, et katta tööjõuvajadus olemasolevate töötajatega.

Töökoormus on tuntavalt kerkinud ka riigiasutuste töötajatel, kus 42 protsenti tunnetab töökoormuse kasvu. Aastaga on keskmisest enam tööd lisandunud ka sotsiaaltöö-, turundus-, personali-, tervishoiu- ja kaubandusvaldkondadesse, kus töökoormuse kasvu tunnetavad enam kui 38 protsenti töötajatest.

Asukoha järgi määratledes on töökoormus suuresti kasvanud pealinnas, Tartus ja Pärnus – kõigis üle 30 protsendi. Kõige vähem on töökoormuse kasvu täheldanud Jõgeva inimesed, kuid ka seal jääb see number vaid veidi alla 30 protsendi. Kõige suurem hüpe töökoormuses on aga toimunud Saaremaal ja Võrumaal, kus  enam kui 36 protsenti töötajatest tunnetab töökoormuse kasvu.

Valdkonnad, kus töökoormus on aastaga enim kasvanud.

  1. Majutus ja toitlustus (+42%)
  2. Riigiasutused ja kohalikud omavalitsused (+42%)
  3. Sotsiaaltöö ja hooldamine (+41%)
  4. Turundus, reklaam, suhtekorraldus ja kommunikatsioon (+39%)
  5. Personalitöö (+39%)
  6. Tervishoid ja meditsiin (+38%)
  7. Kaubandus, müük, klienditeenindus, sisseost ja varustamine (+38%)
  8. Pangandus ja kindlustus (+37%)
  9. Juhtimine, konsultatsioonid, analüüs ja arendus (+36%)
  10. Põllumajandus, metsandus ja kalandus (+35%)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.