Coop Eesti nimel loosimängu tegev sotsiaalmeediakonto on tegelikult kelmide uus petuskeem

Auhinnamängudega meelitatakse inimesi oma anmdeid välja andma.Foto: Canva

Põhja Prefektuur hoiatab oma sotsiaalmeedias petturite eest, kes on loonud Coop Eesti nimel liba Facebooki lehe, et loosimängus osalejate käest andmeid välja meelitada.

Prefektuuri sotsiaalmeedia postituses seisab, et Coop Eesti nimele loodud libaleht meelitab rahaga. Väidetavalt jagatakse ühele õnnelikule kommenteerijale suur rahaline auhind. “Peale postituse kommenteerimist saavad inimesed sõnumi, milles palutakse vajutada “valmis”. Hetkel me ei tea, mis sealt edasi läheb, kuid tõenäoliselt küsitakse Teie isiklikke andmeid ja võimalik, et ka PIN-koode,” kirjutab Põhja Prefektuur.

Allikas: PPA Põhja Prefektuur

“Kui näed ahvatlevalt loosi, siis kontrolli alati seda lehte, mis kampaaniat teeb. Vaata, millised on selle lehe viimased postitused ja kui paljud seda jälgivad,” soovitab Politsei ja lisab, et kui tegemist on suurettevõttega, siis on selge, et postitusi peaks olema rohkem ja ka varasemate kuupäevadega, kui vaid paar päeva tagasi. Ühtlasi võiks lehel olla mõistlikult suur arv jälgijaid, mitte vaid mõnikümmend, kui sedagi.

Samuti soovitatakse külastada firma kodulehte, mis asub väljaspool Facebooki, sest sealt saad nende õige konto lingi. Coop Eesti õige Facebooki leht on siin: Coop Eesti. Samuti peaks olemas kampaania tingimused või muu info kampaania kohta üleval ka ettevõtte veebilehel, mitte ainult sotsiaalmeedias.

Ja vahet ei ole mis olukord on – kindlasti ära jaga enda andmeid ega sisesta PIN-koode mitte kellegi kolmanda isiku palvel ning tegevuse jaoks, mida sa ise pole algatanud. Ühtlasi kirjutab Politsei Põhjaprefektuur, et kampaaniate puhul PIN-koode ei küsita mitte kunagi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.