Coop käivitas personaalsete soodustuste programmi, kus klient saab allahindluseid ise valida

Coopi turundusdirektori Ranno Pajuri sõnul tuuakse eduka pilootprojekti järel personaalsed soodustused kliendiprogrammi püsivaks osaks.Foto: Coop

Coop käivitab täna pilootprojekti, mille raames on võimalik kliendil, millistele kaupadele soovib ta poes soodushinda. Kokku saab niimoodi välja vahetada kuni kaheksa toodet.

Kliendile sobilikud soodustooted valib esialgu välja algoritm, mis arvestab konkreetse tarbija ostueelistusi. Coop Eesti Keskühistu turundusdirektor Ranno Pajuri selgitas, et kuna keskmine klient teeb põhiostud tavaliselt 2-3 eri toidukaupluses ja süsteem oskab arvesse võtta ainult Coopis tehtud ostude ajalugu, siis ei pruugi soovitused kliendi tegelikule vajadusele alati vastata. “Seepärast oleme klientidele lisaks avanud võimaluse tooteid vahetada kliendiportaalis endale sobivate vastu,“ ütles ta.

“Varem oleme näinud lahendusi, kus kliendid saavad aktiveerida neile määratud pakkumisi, sõltumata sellest, kas pakkumine sobib või mitte. Kliendi valikuvabadus eristabki meid kõigest senisest,” sõnas ta.

Kokku saab Coopi klient valida kaheksa personaalset hinnasoodustust ning neid on võimalik hiljem ka vahetada. Sellele lisaks toob algoritm välja veel kolm toodet, mis kliendi ostukäitumise põhjal võiks talle huvi pakkuda. Hinnasoodustused on püsivad ning kehtivad, kuni toode on Coopi kauplustes müügil või kuni kliendile on personaalsed hinnasoodustused avatud.

Rahageenius vaatas kiirelt soodusprogrammi üle ja täpsustab, et igale tootele soodustust valida ei saa. Kaheksa eelvalitud toodet on võimalik välja vahetada 25 toote vastu, mille seas on näiteks juust, sink, šokolaad, kodujuust, pasta, ketšup ja palju muud. Samas on puudu näiteks köögiviljad, sai-leib, piim ja hakkliha.

Uus kliendiprogramm on kolmekuulise prooviperioodi vältel kõigile avatud, edaspidi hakkab kehtima lävend 150 eurot kuus, mille ületamisel saab klient kasutada personaalseid hinnasoodustusi. Pajuri märkis, et nende andmetel ületab 150 euro piiri ka üksi elav inimene, kes teeb kõik oma põhiostud Coopis.

Personaalsed hinnasoodustused arvestatakse toote tavahinnast. Kui toode on samaaegselt Coopi iganädalases või -kuises pakkumises ning valitud kliendi poolt ka personaalsete soodustuste hulka, siis kehtib parima pakkumise põhimõte ehk klient saab soodsama hinna.

„Kui näeme, et inimesed hakkavad uut lahendust aktiivselt kasutama ning tehnoloogiline pool toimib tõrgeteta, siis plaanime personaalsed hinnasoodustused muuta püsivalt kliendiprogrammi osaks, “ ütles Pajuri.

Märksõnad: , ,

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.