Eestisse jõudis otsingumootor, millega saad veebipoodidest odavaid riideid leida

Eestisse jõudis uus moe-otsingumootor Glami.Foto: kuvatõmmis / Glami

Eesti turule on jõudnud Tšehhi idufirma Glami. Tegu on sisuliselt moekataloogiga, kust saad otsida riideid eri veebipoodidest.

Süsteem toimib üsna lihtsalt – veebilehel saad otsingusse kirjutada, mida otsid, ning sulle kuvatakse tulemused eri poodidest. Lehel on ka kataloog, mida saad sirvida ning ideid leida.

Seejuures tuuakse välja ka välismaised e-poed, mis Eestisse kaupa toovad. Leida võib päris häid pakkumisi; näiteks vähem kui 37-eurose meeste mantli, 21-eurosed Lee Cooperi teksad või 80-eurosed Ralph Laureni kingad.

Leht toob välja ka populaarsemad tooted ja allahindlused, mida rõivastele pakutakse. Glami ise tooteid ei müü, vaid kogub pakkumisi teistest poodidest.

Eestis on valik esialgu mõõdukas; Glami reklaamib, et nende veebist leiab praegu pisut üle 169 000 toote 1400 brändilt. Siiski on firma siht olla koht, kus on olemas kõik moepakkumised, nii et ilmselt on loota, et valik laieneb.

Suured plaanid

“Oleme Balti riike sihtinud juba mõnda aega ning kuna COVID-19 pandeemia ajal kasvas e-kaubandus ka moetoodete valdkonnas, siis me nägime just sel hetkel head Balti riikidesse laienemise potentsiaali,” rääkis Glami Balti riikide piirkondlik juht Peter Hubka.

Firma tegutseb Baltikumis juba alates juunist. Esimese nelja tegevuskuuga genereeris firma enda sõnul Eestis, Lätis ja Leedus koostööpärtneritele enam kui 350 000 euro väärtuses tellimusi.

Sihid on aga veel kõrgemad – siht on jõuda 2 miljoni euroni juba selle aasta lõpuks. “See on olnud GLAMI ajaloo kõige kiirem laienemine. Alates Baltikumi laienemise otsuse tegemisest võttis meil ainult kuus ja pool nädalat, et tõlkida ära 50 000 sõna ja sildistada tuhanded tooted, et kõigis kolmes riigis teenus käivitada,” rääkis ta.

Glami alustas 2013. aastal Tšehhist ning on sellest alates jõudsalt laienenud – nüüd ollakse kohal Saksamaal, Prantsusmaal, Venemaal ja muudel Euroopa turgudel, aga ka näiteks Brasiilias.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.