Eestlased tulevad hästi toime, kuid palk ei jõua ikka arvetele järgi

Eestlase toimetulek püsib 2020. aastaga stabiilne ning inflatsiooni mõju ei kardeta.Foto: Canva

Krediidihaldusteenuste ettevõtte Intrumi iga-aastase 24 riigis läbiviidava uuringu kohaselt selgus, et eestlaste heaolu on püsinud 2020. aastaga stabiilne, kuid sellest hoolimata arvab 41 protsenti, et arved suurenevad kiiremini kui sissetulekud. Üldiselt on eestlaste toimetulek kõrgem keskmisest eurooplasest.

Intrumi uuringu tulemuste põhjal leiti, et Covid-19 kriisil on püsiv mõju Euroopa tarbijate suutlikkusele majapidamise rahaasju hallata. Euroopas kasvav inflatsioon on pannud 69 protsenti eurooplastest muretsema oma finantside üle. Meeletu hinnatõus on tekitanud raskusi toimetulekuga ning 22 protsenti vastanuid jääb pärast arvete tasumist ülejäänud kuud majandama ühe viiendikuga sissetulekust.

Keskmisest eurooplasest tunneme end paremini

Eestlastest vastas 12 protsenti, et kardab inflatsioonist tingitud toimetulekuraskusi. 35 protsenti teatas, et pärast kõigi majapidamisarvete tasumist on neil kuupalgast alles rohkem kui 50 protsenti. Sama vastas Euroopas vaid 16 protsenti.

Küll aga 24 protsenti nendest Eesti peredest, kelle sissetulek jääb alla 600 euro, majandab pärast arvete tasumist ülejäänud kuu aega vähem kui 10 protsendiga sissetulekust.

Arvete tasumata jätmise osakaal pole Eestis suurenenud ning üldiselt kirjeldatakse arve tasumata jätmist kui ühekordset sündmust. Viimase aasta jooksul on arveid maksmata jätnud iga kuues eestlane.

Peamisteks arvete maksmata jätmise põhjusteks olid unustamine, rahapuudus ning tehnilised probleemid. Pandeemia tõttu arvete maksmise edasilükkamist tõdes alla 10 protsendi vastanute seast.

Uuring viidi läbi 2021. aasta juulis-augustis veebiküsitlusena.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.