Kui sa ei taha uuel aastal ebameeldivaid üllatusi, pead hakkama oma elektripaketil igaks juhuks ise silma peal hoidma

Universaalteenusele üleminekuperiood saab uuest aastast läbi.Foto: Canva

Uuest aastast kaob elektrimüüjatel kohustus tarbijad automaatselt universaalteenusele üle viia, kui nende elektripakett on universaalteenusest kallim. Samuti ei pea nad enam kuu keskel universaalteenusega liitujate puhul tagasiulatuvat hinnaarvestust pidama.

Tarbijale loodi koos universaalteenusega aeg harjumiseks ehk teisisõnu üleminekuperiood. See üleminekuperiood saab 31. detsembriga läbi. 2022. aasta sees lõppevad fikseeritud paketiga lepingud saavad veel 7-päevase etteteatamisega teavituse universaalteenusele üleviimise kohta ning tarbija ise midagi tegema ei pea, välja arvatud juhul, kui ta ei soovi universaalteenusele üle minna.

Uuest aastast tuleb ise oma paketti ja selle lõppemist jälgida ning universaalteenusega liitumiseks esitada sooviavaldus oma valitud elektrimüüjale. Oluline on märkida, et elektrimüüjal on õigus jätkata teenuse osutamist samadel tingimustel, mis tähendab, et iga tarbija peaks ennast oma elektrimüüja universaalteenuse osutamise tingimustega kurssi viima.

Paketivahetus hakkab ilmselt käima suuresti nii, nagu elektripaketi vahetus ikka. Oma soovist paketti vahetada tuleb teada anda 14 päeva enne kuu lõppu. Kui sooviavaldus anda sisse hiljem, lükkub paketivahetus ülejärgmisse kuusse.

Universaalteenust sai kasutama hakata alates selle aasta 1. oktoobrist ning see kehtib 2026. aasta aprilli lõpuni. Universaalteenusele viidi automaatselt üle need, kelle elektripakett oli kallim, kui seda oleks universaalteenus. Tarbijad, kes seda paketti kasutada ei soovinud, võisid sellest teada andes loobuda.

Universaalteenusega liitumine on tasuta ning 2023. aasta septembri lõpuni on võimalik oma tähtajalisest lepingust universaalteenusele minnes vältida ka leppetrahve, kuna selle ajani ei tohi fikseeritud paketilt esmakordselt universaalteenusele üle minnes leppetrahvi küsida. Täpsemat infot universaalteenuse osutamise kohta leiab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning enda elektrimüüja kodulehtedelt.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.