Lidlil on Eestis juba üle saja töötaja, investeeritud on kümneid miljoneid

Joonis tulevasest Pärnu Lidlist.OÜ ROK-Projekt

Lidl ei ütle ikka veel välja, millal Eestis poed avatakse, ent ettevalmistused käivad täie hooga.

Maksuametile esitatavatest andmetest saab välja lugeda, et Lidli palgal oli eelmise aasta lõpus juba lausa 174 inimest – seda hoolimata asjaolust, et ühtegi poodi veel käigus pole.

Töötajaskonna kasv on olnud lausa peadpööritavalt kiire. Näiteks veel juuni lõpus oli töötajaid maksuametile esitatud andmete järgi 84, 2019. aasta juuni lõpus aga 41.

Lidl on viimastel aastatel väga aktiivselt palganud inimesi kõiksugustele ametikohtadele, poejuhatajatest juristide ja turundajateni välja. Ka praegu võib leida tööportaalidest mitmeid tööpakkumisi.

Näiteks otsib firma praegu värbamisspetsialisti, aga ka klienditoe nooremkonsultanti, kes peaks probleemide korral inimesi abistama.

Ka ehitus käib täie hooga. Tallinna plaanib odavkett rajada vähemalt viis-kuus kauplust, kindlasti on poed tulemas ka Tartusse, Pärnusse ja Ida-Virumaale.

Teada on ühe Lidli poe valmimistähtaeg – Tartusse Kalda teele uue kaupluse ehitamiseks on Nordeconil tähtaeg 2021. aasta juulikuu ning maksab umbes 3 miljonit ilma käibemaksuta.

Õigupoolest ongi Lidl juba Eestisse investeerinud kümneid miljoneid. Mullu suvel esitatud majandusaasta aruandest, mis käis 2019. aasta ja 2020. aasta paari esimese kuu kohta, tuleb näiteks välja, et emafirma on selleks Eesti kehasse korralikult raha süstinud.

“2019. aasta investeeringute finantseerimiseks suurendas ettevõtte osanik CE-Beteiligungs-GmbH ettevõtte osakapitali 18 miljoni euro võrra,” seisab aruandes täpsemalt. Kokku oli firma selle aruande esitamise ajaks investeerinud üle 29 miljoni – praeguseks on summa ilmselt veel suurem.

Millal poed aga lahti tehakse, seda Lidl välja ei ütle. “Ei ole saladus, et Lidl on peagi Eestis oma esimesi poode avamas ning Sul on võimalus osa saada esimeste kaupluste avamistest,” kirjutab Lidl oma kodulehel – ent sama tekst on seal olnud vähemalt sügisest.

Aruandes tuuakse veel esile, et poodide arendus kindlasti jätkub. Koroona seejuures olulist mõju plaanidele avaldanud pole – vähemalt nii hindas firma mullu suvel.

“Võttes arvesse ettevõtte arengufaasi, juhtkond hindab, et koroonaviiruse kriis ei avalda olulist mõju ettevõtte tegevusele. Ettevõte jätkab ettevalmistusi turule sisenemiseks ning ei prognoosi muudatusi ettevõtte asutamise protsessides,” seisab aruandes.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.