Statistikaamet tuvastas ettevõtjate abil andmete topeltküsimist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Statistikaamet kutsus ettevõtjaid teatama dubleerivast andmekogumisest, 54 teate juures tuvastatud andmete topeltküsimine nelja küsimustiku põhjal.

Kevadel kutsus Statistikaamet ettevõtjaid juuli lõpuni teatama, kui amet on ettevõtte tegevuse kohta küsinud andmeid, mida too on viimase 12 kuu jooksul riigile juba esitanud.

“Statistikaamet on igal aastal vähendanud ettevõtete halduskoormust. Kasutame statistika tegemiseks enam kui 100 riikliku andmekogu andmeid, eeltäidame küsimustikke registritest saadud andmetega ning vähendame ettevõtete arvu, kes peavad andmeid esitama,” ütles statistikaameti peadirektor Mart Mägi pressiteate vahendusel.

“Tahtsime üleskutsega halduskoormuse vähendamisele hoogu juurde anda ja kaardistada andmekogud või andmestikud, mida saaks statistika tegemiseks kasutada, aga mis mingil põhjusel on meie tähelepanu alt välja jäänud,” märkis Mägi.

Andmete täielik või osaline topeltküsimine tuvastati nelja küsimustiku puhul, mille juures lubas statistikaamet muutusi teha.

Ettevõtted nimetasid ka Statistikaameti küsimustikke “EKOMAR,” “Palk ja tööjõud,” “Palgalõhe,” “Majandustegevus,” “Intrastat” ja “Mesindus,” ent nende puhul pole tegemist topeltküsimisega, sest riigile viimase 12 kuu jooksul esitatud andmed on statistikaameti küsimustikus ettevõtte jaoks eeltäidetud, mõõdetav ajaperiood, kogutavate andmete detailsus või definitsioon erineb.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.