Tarbijakaitse pani mitu ettevõtet musta nimekirja, nende seas ka kurikuulus autoärikas

Musta nimekirja lisati mitu autofirmat.Shutterstock

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti (TTJA) juures tegutseva tarbijavaidluste komisjoni must nimekiri on viimase pooleteise kuuga kopsaka täienduse saanud ja fooni annavad seekord autofirmad.

Nimekirja on viimase kuu ja poolega lisatud 16 ettevõtet: 1 Hetk OÜ, ALM Invest OÜ, Autodeost OÜ, Dreamhome Design OÜ, Jurban Artist Management OÜ, Ledkauplus OÜ, Moobo OÜ, Mobile Stores OÜ, Nagdhunga Saraswotl OÜ, Nextcar OÜ, Turan OÜ, RNJ Tech OÜ, SRMK Ehitus OÜ, V.P.W Group OÜ.

Musta nimekirja lisatakse ettevõtted, mis ei täida ühe kuu jooksul komisjoni otsust. Ehk kui tarbija pöördub komisjoni poole kaebusega ning komisjon asub tarbija poolele, kuid kaupleja pole nõus otsust täitma, siis maandub ta mustas nimekirjas.

Tuntuimatest nimedest on musta nimekirja lisatud näiteks kasutatud autode müüja ALM Invest OÜ, mis on juba aastaid Eestis sõidukiostjatel nahka üle kõrva tõmmanud. Seekord nõuti tarbijalt auto eest ettemaksu, kuid enne müüki otsustas tarbija ostust loobuda. Ettevõte lubas ettemaksu tagastada, kuid ei teinud seda.

ALM Investi juhatuse liige on püsti pannud ka teise firma nimega Autodeost OÜ (mitte segi ajada Autodeost24 OÜ-ga, mis on samuti mustas nimekirjas), mis müüs tarbijale 1100 euro eest sõiduki, mille põhi oli täiesti läbi roostetanud. Seda märkas aga tarbija pärast ostu ning seetõttu nõudis ta oma raha tagasi. Kaupleja nõustus raha tagastama, kuid reaalsuses seda siiski ei teinud.

Täismahus musta nimekirja saad vaadata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.