Ülikoolid peavad kriisinõupidamist ja kaaluvad streiki, lõpuaktused võivad ära jääda

Tartu ülikooli peahoone.Foto: Scanpix

Teaduskoja liikme Andi Hektori sõnul kogunevad ülikoolide rektorid teisipäeval kriisinõupidamisele seoses valitsuse otsusega säilitada teaduse rahastamine senisel tasemel, ühe võimalusena kaalutakse ka hoiatusstreike.

“Täna kogunevad ülikoolide rektorid kriisinõupidamisele, et arutada hakkamasaamist raskes olukorras. Esimese sümboolse protestisammuna arutatakse ülikoolide lõpuaktuste ärajätmist. Kogunevad ka akadeemiliste töötajate liitude esindajad, et arutada oma reaktsiooni. Ühe võimalusena on laual hoiatusstreikide sari,” kirjutas Hektor Facebookis.

Hektori sõnul arutavad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ja Teaduskoda võimalikke tegevusi ja protestiaktsioone teadusleppe rikkumise tõttu ning ettevõtjate esindajad arutavad võimalusi valitsuse haridus- ja teaduspoliitika mõjutamiseks.

Kui aprillis leppisid võimuliidu osalised kokku, et tõstavad riigi teadus- ja arendustegevuseks eraldatavate vahendite taseme 1 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP), siis esmaspäeval kokku lepitud nelja aasta riigieelarve strateegia näeb ette vaid rahastuse säilitamise senisel tasemel ehk 0,71 protsendil SKP-st.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.