Mobiil- või Smart-IDga makse tegemiseks tuleb sisestada kontrollkoodi saamise järgselt enda PIN2-kood. Uuringust selgus, et ligi kolmandik Eesti inimestest jätab aeg-ajalt enne makse teostamist telefoniekraanile ilmunud kontrollkoodi võrdlemata teenuse lehel kuvatava koodiga.
Täpsemalt ilmnes Luminori tellitud ja Norstati läbiviidud uuringust, et 69 protsenti inimestest võrdleb maksete puhul alati autentimisrakendusse tulevat kontrollkoodi teenuse lehel kuvatava koodiga, 19 protsenti teeb seda enamasti, kuid mitte alati. Koodide ühtivust kontrollib aeg-ajalt 7 protsenti vastanutest ja koguni 5 protsenti uuringus osalenutest ei tee seda mitte kunagi.
“Paljud inimesed on kogenud olukorda, kui autentimisrakendusele on tulnud suvalisel ajahetkel PIN-koodi sisestamise nõue. Suure tõenäosusega võib tegemist olla õngitsuspettusega, mille eesmärk on ohvri pangakonto rahast tühjaks teha – sellises olukorras ei tohiks kunagi enda PIN-koode sisestada,” ütles Luminori pettuste tõkestamise spetsialist Veiko Kiik.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.