Sisuturundus

Miks ei tasu üürikinnisvara soetades vaadata kõrvale 3- ja 4-toalistest korteritest?

DasHausi 3-toaline üürikorter (disainer Katrin Kuldma).

Kinnisvara on eestlaste jaoks olnud eelistatuim investeering juba aastakümneid ning ka 2020. aastal ei ole midagi muutunud. Enda maatükk, korter või maja on erinevalt aktsiatest ja võlakirjadest ka füüsiliselt olemas ning juhtugu maailmas mis tahes, elukohti on inimestel alati vaja.

Väiksem üürikorter ei pruugi olla parem

Üürikorteritest ja -kodudest rääkides võib kohata arvamust, et üürimiseks on parimad just 1- ja 2-toalised korterid ning suuremate korterite tootlus ja üldse väljaüürimise tõenäosus on pigem madalam. 

Tõsi, ühetoalise korteri ostuhind on mõistagi odavam kui mitmetoalise korteri puhul, kuid ruuduhinna arvestuses on pea alati soodsamad just 3- ja 4-toalised korterid. Samuti saab suurema korteri eest küsida kõrgemat üürihinda ning omanikul on hinna määramisel ka rohkem mänguruumi.

Ära ei tasu unustada ka erinevate suurustega korterite sihtgruppe. Ühe- ja kahetoalisi kortereid eelistavad peamiselt nooremad inimesed, kes elavad üksi või kahekesi ja kelle jaoks üürikorteri vahetamine ei ole eriline küsimus. Suuremaid kortereid eelistavad aga reeglina inimesed, kelle jaoks on oluline ruumikus kas iseenda või pere jaoks. Mõistagi otsivad mitmetoaliste korterite soovijad enamasti elukohta ka pikemaks perioodiks, mis on üürileandja seisukohast ainult positiivne.

Kuidas soetada kinnisvara koos üürnikega?

Kinnisvara puhul on üldjuhul lävend investeerimisega alustamiseks kõrgem kui mõne muu investeerimistoote puhul. Korter või maja tuleb kohe välja osta või maksta sisse piisavalt suur summa, et pangalt laenu saada. Samuti teab iga investor, et kinnisvara hakkab tootlust pakkuma alles siis, kui keegi selle pealt üüri maksab. 

Seetõttu on alustavatel investoritel sageli ka täiesti õigustatud hirmud ja kahtlused selle osas, kas nad ikka leiavad üürniku piisavalt kiiresti ning kas üürnikud on nõus soovitud rendisummat tasuma. Täna leiab Tallinnast aga ka selliseid investeeringuid, mille puhul on tootlus juba ostuhetkest tagatud ning investor ei pea ise üüriliste otsimisega tegelema hakkama – kinnisvara tuleb koos kindla tootlusega ja omanik ei pea ise üürniku leidmisega vaeva nägema.

Värskelt valminud Merirahu villad just seda endast kujutavadki – luksuskorterid, mida saab soetada juba olemasoleva üürilepinguga, mis tagab kindla tootluse tulevikuks. Tootlus on korteritel tugev turu keskmine ja kuna professionaalid on üürnikud juba leidnud, jääb omaniku osaks sisuliselt ainult lepingutele alla kirjutamine.

Männimetsaga ümbritsetud luksuslikud korterid mere ääres on loodud inimesele, kes teab, mida ta elult tahab. Suurte, kolme- ja neljatoaliste korterite juurde kuuluvad terrassid, privaatsed õuealad, maa-alused parklad ja turvaline ümbruskond teevad neist omamoodi paradiisi otse pealinna külje all.

Korterite disaini eest on muretsenud Eesti tipparhitektid ja -disainerid ning lähtutud on põhjamaistest väärtustest. Sisekujunduse osas kõnetavad alati kõige paremini visuaalid, millega saab lähemalt tutvuda siin. 

Kinnisvara kindla tootlusega

Niisamuti leiab selliseid investeerimisvõimalusi südalinnast. Tallinna ühele kõige uuemale kõrgklassi arendusele, milleks on DAS HAUSi äri- ja kortermaja, ennustatakse tulevikku vaadates ainult kasvu. Korterid tulevad juba ostulepingu sõlmimise hetkel aastase või 3-aastase üürilepinguga, mis tagab selle, et isegi kui omanik ei näe ise kohe vajadust elukoha vahetamiseks, on tootlus juba esimesest päevast tagatud. 

Üürnikele on tehtud põhjalik taustakontroll ning korterite üüre määrates on võetud arvesse nii kinnisvara kasvu ajas kui ka kõiki muid faktoreid, millega ühe südalinna luksusliku kortermaja puhul arvestama peab. 

Kuna DAS HAUS ei ole vaid elumaja, siis leiab hoone esimeselt korruselt ka kaubanduspinnad, millest mitmete puhul tulevad müügiga kaasa ka kehtivad üürilepingud. Mõistagi tähendab see seda, et võrdlemisi lihtsalt on võimalik enda valdusesse saada unikaalne pind kesklinnas, kus üüriniku leidmise pärast muretseda ei tule.

Süda tänava ja Pärnu maantee ristumiskohas paiknev tänapäevane DAS HAUSi kortermaja tunneb juba kaugelt ära elitaarse, ent nutika disaini poolest. Luksusliku kortermaja arhitektuuris on kasutatud kodust ja päikeselist õhustikku ning samad märksõnad kehtivad ka korterite siselahenduste kohta. 

Korteri sisustust kavandades pani peamiselt rõivadisainerina tuntud, ent sisearhitektuuri valdkonnas enam kui kümme aastat tegutsenud Katrin Kuldma rõhku küll luksuslikele detailidele ja modernsetele lahendustele, kuid põhiline rõhk oli ikkagi koduse ja sooja atmosfääri loomisel.

Ka DAS HAUSi korterit sisustades on hoitud omapärast, ent ajatut joont. Oluline on stiilisuse kestvus ajas ja klassika sobivus keskkonna ning tellijaga. Seetõttu sobib kolmetoaline näidiskorter luksuslikuks elamiseks nii üksikule persoonile kui ka mugavaks koduks nii paarile kui ka perele.

Tutvu disainiga siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.