Sisuturundus

Tolmuimeja valimine on lihtne

Uut tolmuimejat valides lööb võimaluste rohkus peaaegu pea sassi. Kui saadaval oleks ainult üks variant vajalikust kodumasinat, oleks kõik palju lihtsam. Kui aga mudeleid jagub mitmetesse müügisaalidesse ja valik laieneb ka internetti, võib õige masina leidmine osutuda keeruliseks ülesandeks.

Tegelikult on tolmuimeja valimine lihtne, kui teha valik vastavalt sellele, kus ja kuidas tolmuimejat kasutada plaanid.

Tolmuimeja kaalust ja otsikutest

Võrreldes korterit ja mitmekorruselist maja, siis esimesel juhul pole tolmuimeja kaalul erilist rolli. Kui aga pead seda kodumasinat tihti trepist üles ja alla vedama, on kergemal masinal suur eelis.

Mõned inimesed väldivad väikeseid ja kergeid tolmuimejaid nende pealtnäha vähese võimsuse tõttu, kuid väiksem kaal ei tähenda alati nõrka imemisvõimet, vaid pisikeses keres võib peituda piisavalt võimas abiline.

Väikese tolmuimeja ostusoovitus: Maestro MR611 kaalub 4 kg ja pakub väikeses pakendis 1600w võimsust, 3 erinevat otsingut ja HEPA filtrit.

Enamikul kodukasutuseks mõeldud tolmuimejatel on kaasa valik lisaotsikuid. Neid pikk ja kitsas otsik on asendamatu, sest sellega pääseb puhastaja ligi ka kaugematesse nurkadesse või isegi kodumasinate taha, kuhu tavaline lai otsik ei mahu. Rohkem otsikuid loob alati rohkem võimalusi.

Juhtmega või juhtmeta

Suurte ja avarate ruumidega majapidamistes tasub üle kontrollida, kui pikk on tolmuimeja juhe. Lühikese juhtmega peab iga mõne aja tagant selle seinast välja tõmbama ja jälle uue pistiku otsima. Vanemate elektrisüsteemidega majades ei pruugi isegi piisavalt pistikuid olla ja kaugemate nurkade koristamiseks on vaja ka eraldi pikendusjuhtme kasutamist.

Ümber laua, toolide ja muude mööbliesemete keerduv juhe võib olla ohuallikaks. Eriti kui koristamise ajal liiguvad samas ruumis ka lapsed või lemmikloomad, kes juhet tähele ei pane. Sellisel juhul on parimaks lahenduseks juhtmevaba tolmuimeja.

Juhtmeta varstolmuimejad vajavad töötamiseks ainult täis laetud akut. Samas on nende imemisvõimsus ja tolmukoguja suurus tagasihoidlik. Suuremate ruumide koristuseks need hästi ei sobi.

Oluline on ka tervis, mitte ainult välimus

Peres, kus on allergikuid, ei pea koristama mitte üksnes selle pärast, et tuba oleks silmale kena vaadata, vaid oluline on ka tervise hoidmine. Suur osa tolmuimejaid paiskavad tolmu, eriti just õietolmu või peene tolmu, tagasi ruumi, mistõttu võib koristamisejärgselt allegiku enesetunne ajutiseks halveneda. Varem pidi selle probleemi vältimiseks tolmuimeja kasutamisest loobuma ning kasutama märga moppi või mõnda muud varianti. Nüüdseks on aga ka tolmuimejate valikus mitmeid efektiivsete filtritega imejaid.

Allergoloogi sõnul, refereerides pealinn.ee ilmunud artiklit, tuleks allergiku koju valida HEPA filtritega tolmuimeja, mis paiskab õhku tagasi minimaalselt tolmuosakesi.

Üheks variandiks on veefiltriga tolmuimeja, mis on ehitatud nii, et tuppa tagasisuunatud õhk on puhas kõikidest võimalikest allergeenidest sh tolmulestadest, loomakarvadest ja õietolmust. Loodud on ka filtersüsteeme, mis aitavad kahjulikud osakesed välja sorteerida. Tuntuimaks on HEPA filter, kuid ka teised variandid toimuvad edukalt, kui need on ECARFi poolt sertifitseeritud.

Robottolmuimeja aitab säästa aega

Kas tolmu imemine tundub põhimõtteliselt ebameeldiv töö, mida ka efektiivse tolmuimeja kasutamine ei tee meeldivamaks? Siis tulevad appi juba ka ise liikuvad robottolmuimejad, mis sinu eest töö ära teevad. Kuigi robottolmuimeja ei jõua igale poole –, kitsad nurgad, trepp – aitab see koristamist oluliselt lihtsamaks teha, puhastades avarad pinnad kergemast mustusest sealt, kuhu ligi pääseb.

Robottolmuimeja ostusoovitus: iLife v7s Pro. See on Kaup24.ee e-poes üks populaarsemaid robottolmuimejaid, mille külgedel asuv hari aitab puhastada ka nurgad.

Seda, mida robot ei suuda, teed sa ise ja võidad ikkagi oluliselt nii ajas kui vaevas. Määrates, mida sa tolmuimejalt soovid ja arvestades sellega, milline koristatav pind välja näeb, on valiku kitsendamine ja lõpliku otsuse tegemine palju kergem, kui esialgu.

Kaup24 e-pood – telli internetist, säästa aega ja raha!

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.