Sisuturundus

US Real Estate jätkab Tondi Tennisekeskuse ümbruse arendamist: esimesena valmib Tammsaare 56 büroohoone

Lähiaastatel saab pealinn täiendust uue tervikliku ja omanäolise ärikvartali näol: Tammsaare tee äärde, Tondi Tennisekeskuse kõrvale, kerkib kaasaegne ärilinnak Park Tondi. Aastaks 2023 valmib uue kvartali esimene, liginullenergiaga ärihoone Tammsaare 56, mis tõuseb muuhulgas esile läbimõeldud ruumilahenduste ning liikumisharjumusi soosivate lisavõimaluste poolest.

Park Tondi arendaja on US Real Estate, kes on seadnud eesmärgiks arendada multifunktsionaalset ja täisväärtuslikku linnaruumi, kuhu hulka kuuluvad ka näiteks Merekindlus ja Rotermann.

Palju võimalusi liikumiseks

Park Tondi võlub eelkõige unikaalse ümbruskonnaga, kus on juba olemas kiire ja mugav otseühendus kesklinna ja teiste lähedalasuvate linnaosadega. Samas pakub asukoht rohkelt avastamisrõõmu spordist ja liikumisharjumustest lugupidajatele.

“Park Tondi sobib hästi ettevõtetele, kes soovivad olla linnapildis nähtavad ja kergesti ligipääsetavad ning tahavad oma töötajatele pakkuda parimaid töötingimusi koos erinevate rekreatsioonivõimalustega,” ütles US Real Estate’i arendusdirektor Martin Kolga.

Eelkõige tõuseb valitud asukoha puhul esile liikumisvõimaluste paljusus. “Arvame, et Park Tondi ärikvartal saab olema eriti armastatud spordirahva seas, sest mõne minuti jalutuskäigu kaugusel on muuhulgas näiteks Tondi Tennisekeskus, Golden Club ja Audentese spordikool, mis pakuvad väga palju erinevaid võimalusi aktiivseks eluviisiks nii lõunapausil kui tööpäeva eel või järgselt,” lisas ta.

US Real Estate on ka juba varasemalt piirkonna arendusse panustanud: näiteks sai rekonstrueeritud tänane Riigikaitse Investeeringute Keskus, samuti panustati Tondi Tennisekeskuse arendusse.

Mugavalt tööle ja koju

Mõnus töökeskkond ja õnnelikud töötajad on edu alus. Park Tondi esimese etapi, Tammsaare 56 uudse büroohoone 0-korrusele on planeeritud soe jalgrattaparkla koos riietus- ja pesuruumiga.
Lisaks rattaparklale saab tulevikus hõlpsalt kohapeal laadida nii elektriautosid kui -tõukerattaid. Samuti hakkab territooriumil asuma ligi 200 parkimiskohaga parkla, võimaldades seeläbi mugavaid ja läbimõeldud tingimusi kõigile töötajatele, ka neile, kes elavad linnast kaugemal.

Ristkasutatavad ruumid ja katuseterrass

Tammsaare 56 büroohoone siselahendustes pannakse muuhulgas olulist rõhku avaratele ning kõrgete lagedega tööruumidele, samuti tagavad ruumide planeeringud parima võimaliku efektiivsuse ja paindlikkuse. Näiteks hakkavad hoone esimesel korrusel asuvad nõupidamisteruumid olema ristkasutatavad, võimaldades koosolekuid pidada vajaduspõhiselt ja efektiivselt kõikidel maja töötajatel. Arvestatud on ka ruumide helipidavusega, et nii offline kui online koosolekud saaksid muidu avatud kontoris mugavalt toimuda.

Kuna ruumide õhuvahetus on saanud pandeemiast tingituna väga oluliseks, kavandati hoonele tavapärasest võimsam ventilatsioonisüsteem ja avatavad aknad.

7-korruselise ärihoone asukoht pakub võimsaid vaateid lähiümbruskonnale, sealhulgas kõrvalasuvale tiigiga pargile. Hoone katusele on vaadete nautimiseks kavandatud terrass, mida saab kasutada nii nõupidamisteks, lõunapausideks kui puhkehetkedeks.

Energiaefektiivne ja tark hoone

Tammsaare 56 vaatab tulevikku ka tehnoloogiavõimekuse ning energiaefektiivsuse poolest. Martin Kolga sõnul saab ligi 6500 m² üüritava pinnaga ärihoonest liginullenergiahoone, kus välispiirete parima materjalikasutuse ja ehitustehnoloogia kõrvale tuuakse tark hooneautomaatika ja energiaefektiivsed tehnosüsteemid.

“Toodame energiat läbi hoone katusel paikneva päikesepargi, mis väljendub hoone kasutajale madalamates kõrvalkuludes,” sõnas ta.

Ärihoone ehitamisel lähtutakse tuhandeid aastaid vanadest feng shui põhimõtetest, millega on arvestatud kogu hoone projekteerimisel. “Näiteks on Hayashi – Grossschmidt Arhitektuuribüroo kavandanud hoonele feng shui meetodile vastava võimsa peasissepääsu, katnud fassaadi ehtsa vasega ning vältinud teravnurkasid,” kirjeldas Kolga.

Sarnaselt välisfassaadile rakendatakse põhimõtet ka hoone sise- ja maastikuarhitektuuris. “KAMP Arhitektid on sisearhitektuuris eelistanud pehmeid vorme ning kasutanud savipunaseid värvitoone. Maastikuarhitektuuris on Lootusprojekt arvestanud feng shui bagua sektoritega,” tõi arendusdirektor välja.

Park Tondi ärilinnaku esimene etapp ehk Tammsaare 56 ärihoone valmib 2023. aasta esimeses kvartalis. Teised etapid aadressidel Tondi 57 ja Tammsaare tee 25 valmivad 2025. aastaks.

Rohkem infot: www.parktondi.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.