CV-Online'i blogi

Kõige olulisem põhimõte, millest tööd otsides lähtuda

Töö otsimine ei ole sugugi kerge ja pikemaid perioode töötuna olnud inimesel seas võib tekkida meeleheite ning alla andmise tunded. See on ka mõistetav: kui inimene on pikalt töötu, tekib tal tunne, et ta ei ole väärtuslik ning et teda pole kellelegi vaja.

Tegelikult võib põhjus peituda hoopis ebaõnnes, vales lähenemises või valedele ametikohtadele kandideerimises. Esimese asjana tuleks alati vaadata peeglisse ning mõelda, kas sa oled teinud kõik endast oleneva, et uus töökoht leida?

Kõige olulisem põhimõte

Üks kõige olulisemaid asju, millest tööd otsiv inimene peaks aru saama, on see, et kui sa tõesti tahad tööd leida, siis on töö otsimine sinu täiskohaga töö. See tähendab, et töö otsimine ei ole lihtsalt päevas ühe-kahe CV kuskile saatmine ning ülejäänud aja muude asjadega tegelemine. Töö otsimine peabki olema sinu põhitegevus, see, millele sa kõige rohkem aega ja vaeva pühendad.

Võibolla ei ole sulle sobiva ametikoha töökuulutust internetti üles pandud? Äkki on mõni ettevõte, kus sa tahaksid töötada, aga mis aktiivselt uusi kandidaate ei otsi? Töö otsimise käigus võid julgelt otse mõne ettevõttega ühendust võtta ja uurida, ega neil parasjagu vabu positsioone pole. Samuti tasub alati mõelda oma tutvusringkonnale ning uurida sõprade ja tuttavate käest, ega nemad mõnest tööpakkumisest kuulnud pole.

Kui oled enda arvates teinud ära kõik eeltoodu, kuid õige ametikohaga ikka ei näkka, tasuks mõelda ka ajutiselt väljaspool enda eriala töötamise peale. Esiteks on see sissetulek, olgugi et tõenäoliselt väiksem kui su erialane töö, kuid teisalt annab see võimaluse end kasulikuna tunda ning samal ajal juba erialast tööd edasi otsida.

Ainus tööportaal, mida vajad – CV.ee!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.