CV-Online'i blogi

Kolm asja, mille kohta enne töövestlusele minekut firma kohta uurida võiks

Töövestlusel peaks igaühe eesmärk olema teiste seast silma paista, kuna sedasi on suurem tõenäosus, et tööandja või värbaja just sinu valib. Üks parimaid viise selle tegemiseks on end firmaga kurssi viies. Lisaks annab see ka  endale ettevõttest parema ülevaate ning võib aidata otsuse langetamisel.

Missioon, visioon ja väärtused

See on üks levinumaid asju, mida firmade kodulehelt leiab ning millele eriti just värbamisel rõhutakse. Kuid lisaks sõnakõlksudele nagu “tahame olla oma ala parimad”, võib ettevõtte väärtuste kohta lugedes saada aimu ka sellest, missuguseid inimesi töötajatena väärtustatakse ning mõelda juba enne vestlust, kas sinu enda väärtused firmaga ühtivad.

Hiljutised tegemised ja olulisemad uudised

Paljud ettevõtted eeldavad, et töövestlusele tulles on kandidaat end juba firma tegemistega kurssi viinud. Isegi kui seda ei eeldata, näitab suurematest arengutest ja muutustest teadlik olemine, et töökoht on sulle päriselt oluline. Mõistagi annab firmaga seotud uudiste lugemine ka parema ülevaate sellest, mis parajasti ettevõttes käsil võib olla või milline on firma arengusuund.

Kes on olulised tegelased?

Oma tulevase palgamaksja kohta tasub alati uurida, kuid isegi madalale positsioonile kandideerides tasub end kurssi viia sellega, kes hakkab olema sinu otsene ülemus, milline on juhtkond ning kes on võtmetöötajad.

Mõistagi juhul, kui see info avalikult kättesaadav on. Võibolla leiad töötajate seast isegi mõne tuttava või avastad, et sinu otsene ülemus on inimene, kellega eelnevale kogemusele toetudes pigem koos töötada ei taha. Igal juhul tasub eeltöö end töövestlusel (ja isegi enne seda) ära ning aitab korraga nii sinul endal kui ka tööandjal valikut langetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.