CV-Online'i blogi

Kuidas oma CV-d pidevalt ajakohasena hoida?

CV uuendamine on enamasti ühekorde tegevus ja toimub siis, kui on vaja uuele positsioonile kandideerida. Kuid töökohavahetuse aeg võib teinekord mitme aasta pikkuseks venida ja vahepeal toimunud tööalaste saavutuste detailne meenutamine võib osutuda keerulisemaks kui algul arvatud.

Miks seda teha?

Selleks, et olulised verstapostid tööalases elus kirja saaks, tuleks neid regulaarselt ja vahetult üles tähendada. Nii oskad need kõige paremini kirja panna, kui detailid on veel värskelt meeles.

Isegi kui kõiki neid pole mõistlik oma CV-sse panna, aitab see tegevus paremini ka töövestluseks ette valmistada.

Mida üles märkida?

Üles tasuks märkida ka muud saavutused, näiteks kui oled mõne keeruka olukorra või ülesande lahendanud: selle abil saad vestlusel oma probleemide lahendamise oskust esile tuua.

Kõige parem viis on enda jaoks saavutused jagada kategooriateks, et oleks mugavam ühte või teist saavutust kirja panna. Näiteks uued omandatud oskused; tiitlid ja auhinnad; edukalt lõppenud projektid; keerukad aga edukalt lõppenud olukorrad.

Kuidas seda teha?

Sellistel puhkudelt kiputakse mõtlema, et küll ma selle pärast kirja panen, püsib niisamagi meeles. Parem viis on enda jaoks välja mõelda süsteem, mis võimaldab detailid ja olulise info kohe kirja panna.

Hea viis selleks on kasutada näiteks nutitelefonis või arvutis olevat märkmete tegemise rakendust. Veel parem on kasutada selliseid rakendusi, mida saab kasutada erinevatel platvormidel korraga ja märkmeid sünkroniseerida – näiteks Google Notes või Evernotes.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.