5 tööriista, mida iga alustav investor kasutama peaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Investeerimisega alustamine võib tunduda kui keeruline ülesanne. Ühelt poolt on vaja baasteadmisi ja mõista, millised on ohud ja millised on potentsiaalsed võidud, samas on teiselt poolt investeerimine nagu kokkamine: õigete töövahendite omamise abil oled juba poolel teel edule.

Kui köögis on õigeteks töövahenditeks korralik nuga ja asjalik pann, siis investeerimistööriistadest võiks algajal investoril arsenalis olla just need asjalikud lehed.

Tootluse arvutamise kalkulaator

Selleks, et teada, kas investeering tasub end ka ära, tasub arvutada enne raha paigutamist investeeringu tootlust. Selleks leiab selleks internetist mitmeid erinevaid kalkulaatoreid. Üks populaarsematest on Investopedia loodud kalkulaator, mis asub siin.

Kui soovid aga investeerida peamiselt kinnisvarasse, saab kasutada tootluse arvutamiseks kalkulaatorit siin. Kinnisvara tootluse arvutamisel tasub silmas pidada, et kinnisvara hooldusele kulub kõvasti rohkem raha kui aktsiate iga-aastasele „hooldusele“, seega tasub kalkulaatoris 12 kuu asemel kasutada 11 kuu jooksul saadava üüri raha.

Nimekiri dividendi „kuningatest“ ja „aristokraatidest“

Kuningateks ja aristokraatidest kutsutakse firmasid, kes on vastavalt 50 või 25 aastat järjest maksnud osanikele kasvavaid dividende. Nendesse firmadesse investeerimine on peaaegu alati kindlapeale minek ning hõlmab endas madalat riski. Siiski ei tasu ka unustada kriitilist mõtlemist ja finantsanalüüsi.

Selleks, et näha, millised firmad kuuluvad kuningate ja aristokraatide hulka, kliki siia.

StockCharts

StockCharts on tarkvara, mis aitab sinu praegustel ja ka potentsiaalsetel investeeringutel silma peal hoida. Seda tarkvara kasutades saad koostada erinevaid tabeleid endale meeldivatest andmetest ning samuti jälgida, milliseid andmeid ja firmasid valdkonna eksperdid jälgivad. Nendega saad hea ülevaate sellest, milliseid aktsiaid on kasumlik hetkel müüa, osta või hoida.

StockCharts pakub tasuta prooviperioodi, mis kestab 30 päeva. Kui soovid teenust edasi kasutada, algavad kuu hinnad 13 eurost kuus – sellise põhjaliku finantstarkvara puhul on tegu üsna hea hinna ja kvaliteedi suhtega.

Simply Safe Dividends

Selle toote puhul on tegu tarkvaraga, mis ennustab kogutud finantsandmete põhjal seda, kui suure tõenäosusega kärbib firma oma dividendide väljamakset tulevikus. Selleks on loodud 1-100 skaala: mida madalama skoori saab ettevõte, seda suurema tõenäosusega toimub tulevikus dividendide kärbe.

Kui soovid, et sinu investeeringud tooksid sisse pidevat passiivset tulu, siis tasub mõelda selle tarkvara hankimise peale. Küll aga on tegu üpriski kalli süsteemiga, mis võib alustavale investorile üle jõu käia. Aastane summa, mis tuleb tarkvara kasutamise eest välja käia, on 400 dollarit. See eest suudab see tarkvara 98% täpsusega ette ennustada dividendimaksete langusi tulevikus.

Jason Fieber’i blogi

Kui numbrite suur rägastik on sinu jaoks veidi hoomamatu ja tahad alustada hoopis lugemisega, tasub pilk peal hoida Jason Fieber’i blogil.

Jason Fieber kasvas üles Ameerika kohta vaestes oludes, kuid otsustas hakata püüdlema finantsvabaduse poole pärast ülikooli poolelijätmist. Eriti kasulik on ta blogi neile, kes soovivad just USA aktsiatesse investeerida.

Ta avaldab iga pühapäev ühe firma, mille hetke turuhind jääb alla firma tegelikule väärtusele ehk teisisõnu on tegu soodsa ostukohaga. Fieber paneb kokku põhjaliku finantsülevaate valitud firmast ning analüüsib süvitsi firma numbrilisi näitajaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.