LHV blogi

LHV blogi: Nufnuf – kiiresti kasvav kodumaine lemmikloomapood

Foto: Nufinufi asutaja Aivar Roop populaarse koerapesaga.

Kui oma lemmikloomale poest sobivaid tooteid ei leia, tuleb neid ise tegema hakata. Just sellise suhtumisega pani Aivar Roop aluse kodumaisele esmaklassilisi lemmikloomakaupu pakkuvale Nufnufile.

Nufnuf on 2015. aastal asutatud ettevõte. Kui algselt olid lisaks asutajale klientideks veel mõned sõbrad, siis tänaseks ekspordib Nufnuf oma tooteid ligi paarikümnesse riiki ning on pälvinud nende eest ka auhindu.

Oma koera vajadus oli see, mis viis aastat tagasi Aivari mõtte liikuma ja käed tööle pani

„Tollal ei leidnud ma poodidest sobiva hinna ja kvaliteedi suhtega nägusaid ja vastupidavaid igapäevatooteid koerale. Algsest mõttest teha mõned proovitooted endale ja oma sõpradele sündis aga mõte luua lemmikloomatooteid tootev ettevõte,“ selgitab ta, öeldes, et just kohene positiivne tagasiside oli see, mis innustas.

Kiiresti sai aga selgeks, et ainuüksi koduturul selliste nišitoodetega kaugele ei purjeta. „Saime aru, et kui tahame ettevõttena edukas olla, peame ka Eestist välja vaatama – nii olemegi tänaseks peamiselt eksportiv ettevõte,“ ütleb Roop, kes peab suurimaks kordaminekuks Nufnufi kliente 20 riigis.

Erinevalt enamikest laiatarbekaubana müüdavatest lemmikloomatarvetest on Nufnufi tooted valmistatud peaasjalikult naturaalsetest ja kõrgsuutlikest materjalidest, tagades ohutud ja allergiavabad tooted.

„Kõige populaarsemad on klientide seas pesad ja erinevad mänguasjad, kuna oleme nende tootearendusse ka kõige rohkem investeerinud. Pesad on valmistatud vastupidavast, niiskust ja mustust hülgavast mööblikangast ning nende kate on masinpestav. Kõik mänguasjad on samuti looduslikest materjalidest ning arvestavad lemmikute vajadusi,“ räägib Roop.

Ta lisab, et kuna loomad armastavad mänguasju närida ning vahel lausa süüa, on ka sellega arvestatud – terviserikete vältimiseks on need tehtud võimalikult „seeditavaks“.

Üle maailma klientidelt saadav positiivne tagasiside hoiab meeskonnal pidevalt motivatsiooni üleval.

“Tahame olemasolevaid tooteid aina arendada ja ka uusi välja mõelda. Meie viimased lisandused kollektsiooni on matkamiseks ja autosõiduks sobivad tooted, mis on samuti kogu maailmas hästi vastu võetud,“ viitab Roop tõsiasjale, et lemmikud on tõepoolest inimeste jaoks täisväärtuslikud pereliikmed.

Et kõik ei kulge alati mööda peegelsiledat teed, on Aivari arvates loomulik

„Raskused on ületamiseks ja need on osa ükskõik millise ettevõtmise juures. Kord on keeruline personalivalikuga, kord rahavoogude juhtimisega, siis aga mõne tootearendusega, kuid nendesse ei tasu kinni jääda. Kui tekkepõhjus selge, ületame selle ja liigume edasi,“ sõnab ta.

Aasta lõpus loodab Nufnuf pakkuda põnevaid uudiseid. „Oleme jätkuvalt väike, kuid pikalt kestnud läbirääkimised investoritega annavad tõenäoliselt lähiajal meile hoopis uusi võimalusi nii tootevaliku, turgude kui kvaliteedi osas,“ avaldab Roop.

Olulist hoogu on Nufnufile lisanud ka LHV

„Oleme LHV mikrolaene kasutanud nii lühiajaliste käibevahendite vajaduse katteks kui väiksemate investeeringute tegemiseks. Lisaks tasub kiita meie kliendihaldurit, kes on väga kiire, paindlik ning mõistab ettevõttes toimuvat üleüldiselt,“ soovitab Roop LHV teenuseid ka kõigile teistele.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.