LHV blogi

LHV-le omistati peresõbraliku ettevõtte kuldmärgis

Foto: Egert Kamenik

Eile toimunud pidulikul tunnustusüritusel pälvis LHV Pank peresõbraliku tööandja kuldtaseme lõppmärgise, mis tähendab, et LHV toetab töötajaid nende igas eluetapis.

Sotsiaalministeerium annab peresõbraliku ettevõtte märgiseid ettevõtetele, kes on keskmiselt kahe ja poole aasta jooksul läbinud põhjaliku programmi, eesmärgiga muuta ettevõtte töökeskkond pere- ja töötajasõbralikumaks.

LHV personalijuhi Liisa Põldma sõnul on tegemist väga olulise tunnustusega. „Märgise andmisel analüüsiti ja hinnati ettevõtete töötajasõbralikkust detailselt ja pikaajaliselt. Tegime kaks aastat tõsist tööd. Meie kui tööandja peamine fookus on inspireeriv organisatsioonikultuur ja hea tunne, millega meie inimesed iga päev tööle tulevad ja siin ennast teostavad. Kuldaväärt töökeskkonda ei ole võimalik luua ilma suurepäraste inimesteta,“ rääkis Põldma.

Peresõbraliku ettevõtte kuldmärgis tõestab, et ettevõte on ära õppinud, kuidas olla töötja ja- peresõbralik ning tegutseb selle nimel järjepidevalt. Samuti on peresõbralikku juhtimist rakendatatud alateadlikult ning iseenesest. See tõestab ka, et töötajate soovitusindeks ja lojaalsus on väga kõrged ja peresõbralikkus on oluline osa ettevõtte organisatsioonikultuurist.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul tähendab peresõbralikkus töötajate toetamist nende igas eluetapis. “Töö- ja pereelu ühitamine puudutab meid kõiki – igas eas on omad rõõmud ja väljakutsed, olgu selleks uue pereliikme lisandumine, laste kasvatamine, lähedaste toetamine või töö kõrvalt oskuste täiendamine. Üha rohkem organisatsioone mõistab olulisust olla töötingimustes paindlik ning pakkuda töötajatele igakülgset tuge,“ sõnas minister Kiik. „Märgise pälvinud tööandjad on teinud suuri pingutusi selleks, et toetada oma töötajaid ning väärivad selle eest kahtlemata tunnustust, sest nad soovivad arvestada nii praeguste kui ka tulevaste töötajate vajadustega.“

Kuldtaseme märgise pälvisid lisaks LHV Pangale tänavu AS Äripäev, Cash On Go Lt, Iglu OÜ, Raintree Estonia OÜ, SA Innove, Scania Eesti AS, Statistikaamet ja Tele2. Hõbetaseme pälvisid 10 tööandjat ja pronkstaseme 5 tööandjat.

Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti AS-iga. 2017. aastast välja antavat märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.