LHV blogi

Uusaastalubadused: Kolm harjumust, mis sind uuel aastal rahalise eduni viivad

Uus kümnend on ukse taga ja kuigi see võib kõlada klišeeliselt, on aastavahetus hea aeg uute eesmärkide seadmiseks ja oma elus muutuste tegemiseks. Üheks 2020. aasta läbivaks eesmärgiks võiks kindlasti olla isiklike finantsharjumuste parandamine ja oma rahalise olukorra parem haldamine. Siin on kolm soovitust, mis mistahes rahaliste eesmärkide saavutamisele kaasa aitavad.

Loe, loe ja veelkord loe

Raamatute lugemine on üks parimaid meetodeid uute valdkondadega tutvumiseks ja teabe omandamiseks, ilma et selleks isegi kodust oleks vaja välja minna. Finantsalaste raamatute valik on tänaseks juba nii lai, et ka kõige kriitilisem lugeja leiab endale midagi meelepärast. Olenevalt endale seatud eesmärkidest võib alustada üldisemalt finantsharjumusi käsitlevatest teostest või liikuda kohe investeerimisalaste raamatute juurde, mille autoriteks on reeglina selle ala eksperdid. Kui endal otsekohe midagi pähe ei tule, võib piigata LHV soovituste poole, kus on välja toodud vaid mõned LHV klientidele saadaolevatest teostest.

Osale koolitustel, päriselt

Inimeste kirja pandud kogemuste, õppetundide ja soovituste lugemine on üks viis enda harimiseks. Teisalt annab erinevatel koolitustel osalemine võimaluse saada infot ja nõuandeid vahetult, otse inimeselt. Lisaks otsestele teadmistele ja uutele ideedele saab koolitustel ning seminaridel osaledes tihtipeale ka tutvusi ja kontakte, mis tulevikus kasulikuks võivad osutuda. Kõik sõltub muidugi sellest, mis eesmärgiga inimene seminaridel osaleb. 2020. aastal tasub aga vähemalt ühel finantsalasel seminaril kindlasti osaleda, eriti arvestades, et LHV Investeerimiskool korraldab neid nii Tallinnas kui ka Tartus täiesti tasuta.

Hakka asju kirja panema

Praktiliselt iga investeerimise või isegi üldisemalt enesearendusega seotud soovituste nimekirja tipust leiab nõuande asjade üles kirjutamise kohta. Sellel on ka väga hea põhjus – ilma oma tegevuste ja rahaliste vahendite üle ülevaadet omamata on raske inimesel hoomata, kas ja milline on tema senine areng. Oma rahalise olukorra parandamiseks tasuks alustada eelarve tegemisest ja kulutuste kirja panekust. Hea võimalus selleks on kasutada mõnda rakendust või programmi, mis just sel eesmärgil loodud on ja mis teeb kogu asja Exceli tabeli täitmisest tunduvalt mugavamaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.