LHV blogi

Viimased korterid veel saadaval: Eestis avati esimene täieõiguslik üürimaja, kus korteris võib end tunda kui omanik

Eluaseme hinnad on juba pikemat aega näidanud korralikku kasvutrendi ning lisades juurde asjaolu, et paljud inimesed eelistavad tänapäeval lihtsust ja võimalust ilma suurema planeerimiseta välismaale tööle või õppima suunduda, ei pruugigi oma kodu ostmine olla kõigile sobilik.

Viimane tähendab aga seda, et järjest rohkem soovitakse üürita kortereid, mis oleks ilusad, viisakad ning asuks optimaalses kohas. Kõik see on viinud aga selleni, et üürikorteri eest tuleb tasuda ulmelist hinda või tegeleda kaheldava karakteriga üürileandjatega.

Mõlemat probleemi aitavad lahendada üürimajad, kus ühelt poolt mõistlikud hinnad, teiselt poolt korralik ja kindel haldusteenus. Just sellised, Eesti esimesed professionaalse haldusteenusega üürimajad Lumi Kodud, on nüüd avatud.

Üürimajade omanikuks on LHV pensionifondid ehk pensionikogujad, kellele see kinnisvarainvesteering pensionifondi stabiilselt renditulu teenib.

Manufaktuuri elukvartalis asuvates Lumi Kodudes on 127 ühe-, kahe- ja kolmetoalist korterit, kuhu on sisse ehitatud integreeritud tehnikaga köök, vannituba koos mööbli ja pesumasinaga. Ülejäänud korteri saab üürnik vastavalt oma maitsele ise sisustada.

Majade kompleksi kuulub veel parkimismaja, korvpalliplats, ping-pongi laud ning mänguplatsi ja õunaaiaga avar sisehoov.

Tänaseks on esimesest majast juba 75% välja üüritud. Vabade korterite kuuhinnad algavad 450 euro juurest.

Kass? Pole probleemi

Ilmselt on kõik loomaomanikud pidanud üürikorterite sirvimisel sulgema vähemalt pooled pakutud korteritest, kuna esimese lausena on kirjas, et korterisse oodatakse ilma koduloomadeta üürilist.

Lumi Kodus sellega probleeme aga ei teki, kuna koerad-kassid on korterisse lubatud, niisamuti on lubatud korteris oma äranägemise järgi muutuste tegemine, näiteks pildi seina riputamisel, misjuhul tulevad maja haldurid vajadusel toimingu juures ka appi.

Viimane tähendab ühtlasi seda, et tegu on üürikorteriga, mis on täieõiguslikult inimese enda kodu: asju võib sättida nii, nagu endale meeldib ja ei tule karta, et korteri omaniku cana kristallvaasi liigutades leping lõpetatakse.

Uusi üürimajasid võib lähitulevikus Tallinnasse kerkida veelgi, kuna LHV on seadnud eesmärgiks kasvatada korterite hulk 500ni, seega ollakse otsimas võimalusi, kuidas veelgi üürikortereid luua.

Uuri vabu kortereid siit.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.