Luminor alustas koostööd juhtiva tehnoloogiaettevõtte IBMiga

Luminor on jõudnud oma muutumisprotsessi järgmisesse etappi, keskendudes rohkem kliendirahulolule, digiarengule ning äritegevuse kasvule. Selleks, et kiirendada järgmise põlvkonna tehnoloogia kasutuselevõttu, alustab pank koostööd juhtiva tehnoloogiaettevõtte IBMiga.

Luminori tegevjuhi Peter Boseki sõnul on strateegiline partnerlus Luminori muutumisprotsessi järgmise kasvuetapi jaoks väga oluline. „Töö IBMiga parandab märkimisväärselt meie tehnoloogilist dünaamilisust ja kiirendab meie ettevõtte digitaliseerimist. Üleminek IBMi finantsteenuste pilvelahendusele võimaldab meil täiustada klientidele pakutavaid tooteid ja teenuseid ning tuua Baltikumi pangandusturule uuenduslikud üleilmsed pangandustooted,“ lisas Bosek.

Luminori tehnoloogiajuht Ilja Sovetov lisas, et pangal on hea meel teha IBMiga selle mitmeaastase lepingu raames koostööd. „IBMil on tipptehnoloogiline suutlikkus nii tehnoloogiliste toimingute tegemise kui ka konkreetsete pangandusalaste vastavus-, turbe- ja vastupidavusnõuete järgimise valdkonnas. Lisaks kiirendab see programm edasijõudnud küberturbe-, vastavuskontrolli- ja regulatiivsete lahenduste rakendamist,“ rääkis Luminori tehnoloogiajuht.

IBMi Baltikumi esinduse juhiRima Valentukeviciene sõnul näevad nad, et finantsorganisatsioonid otsivad võimalusi liituda pilvelahendustega, et kiirendada ümberkujundamist ja vastata tänapäevase digikliendi vajadustele. „IBM pakub aastakümnete pikkust valdkondlikku ja juhtimiskogemust turbe alal, et aidata Luminori sarnastel pankadel teha uuendusi, järgides ühtlasi valdkonna keerulisi turbe- ja õigusnõudeid. Meie tugevate sisseehitatud kontrollide abil saavad pangad eesmärkide täitmise jaoks olulised programmid ja rakendused konfidentsiaalselt pilve üle viia,“ täpsustas ta.

Strateegiline koostöö IBMiga on saanud võimalikuks tänu klientide üleviimise Luminori platvormile, mis toimus eelmise aasta lõpus. IBM hakkab osutama Luminorile rakenduste ja taristu hoolduse teenust. Selleks viib pank oma IT-taristu üle IBM Cloudi finantsteenustele mõeldud pilvelahendusse, mis järgib ühtlasi ka valdkonna keerulisi turbe- ja õigusnõudeid. Leping on sõlmitud viieks aastaks.

Koostöölepingu alusel lähevad kõigi Balti riikide peale kokku ligi 200 Luminori tehnoloogiaüksuse töötajat üle IBMi. Tehnoloogiaettevõtte klientide hulka kuuluvad sellised globaalsed finantsasutused nagu Bank of America, MUFG and BNP Paribas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.