Luminori blogi

Vaata, kui palju pensionit sa tulevikus saama hakkad

Foto: Shutterstock

Pension võib paljude, sealhulgas eelkõige noorte inimeste jaoks tunduda alles mägede taga. Sellegipoolest oleks nutikas hakata pensionile mõtlema juba praegu, olenemata vanusest. Võib-olla tead hetkel umbkaudselt oma pensionikonto väärtust ning oled hiljuti ära teinud ka kolmanda samba, et väärtust ja kindlustunnet veelgi suurendada. Ent kas oled ka mõelnud, kui palju pensionit sa tulevikus selle kõige põhjal igakuiselt päriselt saama hakkad?

Selle väljaselgitamine käib õnneks lihtsalt ja kiiresti. Selleks, et saada teada, kui palju sulle praeguse plaani järgi igakuist pensionit laekuma hakkab, tasub külastada lehte www.pensionifondid.ee. Sealt leiad pensionikalkulaatori, mis aitab sul tulevikuks paremini valmistuda. Kalkulaator aitab hinnata, kas liigud oma pensionikogumisega õiges suunas või peaksid oma kogumisharjumused juba praegu üle vaatama.

Pensioni nägemiseks pole vaja omada Luminori kontot – piisab ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID abil sisselogimisest. Erinevalt teistest kalkulaatoritest polegi midagi rohkem sisestada vaja – vajaliku info saamiseks kasutatakse andmeid, mis on kättesaadavad isikukoodi abil ja pärinevad Pensionikeskusest.

Lehekülje avanedes näed esimese asjana kohe seda summat, mida hakkad kogumist jätkates 65-aastaselt pensionile jäädes igakuiselt saama. Tegemist on lihtsustatud arvutusega, mis aitab hinnata inimesel oma tulevast pensioni just tänases väärtuses ehk tänases ostujõus.  Samuti on detailselt näha ülevaade sellest, millistest sammastest ja maksetest sinu poolt hetkel kogutav pension koosneb ning kuidas need omavahel jaotuvad.

Samuti saad pensionikalkulaatori lehel tutvuda oma II ja III samba väärtuste, täpsema info ja statistikaga. Lihtsa hiireliigutuse abil näed ka seda, kui palju võiksid näiteks III sambasse rohkem sisse maksta, et sinu igakuine pension sellevõrra tulevikus kasvaks. Kasulik on III sambasse koguma hakata juba praegu, sest kuni 28.12.2020 liitunute jaoks kehtib senine soodsam maksustamise süsteem – Sa saad oma kogutud raha soodsama tulumaksumääraga kasutusele võtta juba 55-aastaselt. Hiljem liitunute jaoks on see võimalik alles pensionieas (vanaduspensioniiga miinus 5 aastat).

Tegemist ei ole investeerimissoovitusega. Pensionifonde valitseb Luminor Pensions Estonia AS. Tutvu fondi prospekti ja põhiteabega luminor.ee/pension ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.