Tahaksid ka lauljat Ivo Linnat, Stefanit või Keili Sükijainenit töövarjutada? Osale siis töövarjupäeval!

Peale lauljate ja teleinimeste saab varjutada ka riigikoguliikmeid ja kunstnikke.Foto: Tuleviku Tegijad

 17. novembril toimuvast üleriigilisest töövarjupäevast võtab tänavu osa sadu õpilasi. Teiste seas saavad noored varjutama minna ka Riigikogu esimeest Jüri Ratast, vehklejat Katrina Lehist ja Eurovisiooni laulikut Stefanit.
 
Üle-eestiline töövarjupäev toimub Junior Achievement Eesti, Tuleviku Tegijad (varasem „Tagasi Kooli“ programm) ja Eesti Töötukassa eestvedamisel juba 26. korda. Sel aastal on programmiga liitunud rohkem kui 260 oma ala tegijat ja enam kui 170 õpilast.
 
„Kel huvi, siis veel selle nädala lõpuni saab end töövarjutatavana üles anda. Oma ameti ja töökoha tutvustamisega anname noortele hea võimaluse teha gümnaasiumi lõppedes ja eriala valikul teadlikke valikuid ning jõuda seeläbi lähemale oma unistuste töökohale,“ ütles JA Eesti tegevjuht Kersti Loor. 
 
Lisaks kohalikele tööpakkumistele saavad õpilased tutvuda töövarjupakkumistega üle Eesti. Näiteks tutvustavad töövarjupäeval oma tegemisi Riigikogu esimees Jüri Ratas, kultuuriminister Piret Hartman ja kaitseminister Hanno Pevkur, vehkleja Katrina Lehis, moelooja Tiina Talumees, Tartu linnapea Urmas Klaas, lauljad Ivo Linna ja Stefan Airapetjan, Jobbaticali asutaja Karoli Hindriks ja LPP Estonia & Finland tegevjuht Kaidi Kask.
 
Töövarju ja -varjutatavana saab end registreerida töövarjupäeva ametlikul lehel www.tulevikutegijad.ee. Töövarjutavate nimekiri läheb lukku 13. novembril ja õpilaste ehk töövarjude nimekiri 15. novembril. Varjutamine võib toimuda ka virtuaalselt, selleks valmistab õpilane ette 10 küsimust, mida ta 45-minutilise veebikohtumise käigus küsib. Töövarjuna saab end kirja panna iga 7.-12. klassi õpilane.
 
Kõige magusamate töövarjuampsud on koondatud JA Alumni ehk JA Eesti vilistlaste Töövarjupäeva Krooni lehele www.jaalumni.ee/kroon-22.
 
Töövarjupäeva traditsioonile pani alguse JA Eesti 1998. aasta kevadel, kui klassitäis Jakob Westholmi Gümnaasiumi õpilasi varjutas ühe päeva jooksul erinevaid riigitöötajaid. Sel aastal toimub Töövarjupäev Junior Achievement Eesti, Tuleviku Tegijad ja Eesti Töötukassa eestvedamisel läbi juba 26. korda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.