Töötajad soovivad varasemast üle 200 euro rohkem palka

Inimesed soovivad palka juba julgemini juurde ja on nõus ka töökohta vajadusel vahetama.Foto: Canva

Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus sel kevadel korraldatud küsitluse tulemustest selgus, et töötajad soovivad oma praegusel töökohal teenida 1700 eurot kätte. Võrreldes eelmise kevadega on töötajate palgasoov 200 euro võrra kasvanud.

Poolte töötajate palgasoovid mahuvad 1350 ja 2100 euro vahele. Kümnendik töötajatest rahuldub ka alla 1000-eurose palgaga ja sama paljude palgasoov ületab 3000 euro piiri, teatas Palgainfo Agentuur.

Kasvanud on ka palgaootus töökoha vahetamisel, sel juhul soovivad töötajad 1800 eurot kätte teenida. Aasta tagasi oli palgaootus töökoha vahetamisel 200 eurot madalam ehk 1600 eurot.

Samuti on kasvanud mittetöötavate inimeste palgaootus. Kui eelmise aasta kevadel soovisid tööotsijad teenida mediaanpalka 1000 eurot kätte, siis sel kevadel on palgasoov 1300 eurot. 

Inimesed on nõus ka töökohta vahetama

“Tervisekriisi ajal suurenes töötajate ebakindlus tööturul ja ka palgaootus ei kasvanud nii kiiresti. Nüüd on aga näha töötajate enesekindluse kasvu – rohkem ollakse valmis töökohta vahetama ja ka suuremat palka küsima,” kommenteeris küsitluse tulemusi Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

Palgaootust mõjutab ühelt poolt töötasude kasv – pooltel küsitluses osalejatel oli aasta jooksul töötasu suurenenud. Teisalt ei ole paljude töötajate toimetulek paranenud, vaid pigem kehvemaks muutunud. Kui eelmisel kevadel hindas oma toimetulekut heaks või väga heaks 33 protsenti vastajatest, siis sel kevadel oli neid 28 protsenti.

Samal ajal on oma toimetulekut kehvaks hindavate vastajate osatähtsus kasvanud 12 protsendilt 15 protsendini. Hästi toimetulevad töötajad teenivad keskmiselt üle 2000 euro ja kehvasti toimetulevad alla 1000 euro kätte.

Rohkem on kehvasti toimetulevaid töötajaid madalama palga ja lihtsamate tööde tegijate seas: lihttöölistest tuleb kehvasti toime 27 protsenti ja klienditeenindajatest veerand 25 protsenti. Nendes gruppides on ka palgasurve suurem. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.