Kredex tegi oma tingimustes 1. märtsil veel ühe muudatuse, mis võib paljud käendusest ilma jätta

Nüüd võib lisatagatise kasutamine osutuda probleemiks.Foto: Canva

KredEx muutis oma tingimusi 1. märtsi seisuga nii, et kodude soetamine maapiirkondadesse ja ka lasterikastele peredele oleks varasemast lihtsam. Samal ajal muudeti ka teisi tingimusi ning ühte olulist ja suurt muutust eraldi välja ei toodud, mis aga võib mõjutada paljude käenduse saamist.

Nimelt muudeti noore pere, noore spetsialist, energiatõhusa eluaseme ostja, sundüürniku ja veterani sihtrühma kuuluvate inimeste tingimusi selliselt, et käendust on võimalik kasutada vaid juhul, kui taotluse hetkel pole neil enda või ühisomandis ühtegi eluaset või kinnistut.

See tähendab, et kõik kellel on näiteks olemas vana suvila, pärandiga saadud korteriosa või muu sarnane kinnistuomand, kahjuks käendusele ei kvalifitseeru. Samuti ei saaks käendust kasutada sel juhul lisatagatisega, mis on enda nimel.

Küll aga jättis KredEx sisse erandi. Kui laenusaaja võtab kohustuse eluase võõrandada, ehk müüa või kirjutada kellegi teise nimele, 12 kuu jooksul alates uue käendusega ostetud eluaseme ostmisest, siis nad võiksid ikkagi laenule käenduse anda. Vastav märge tuleb teha laenuhalduriga koos laenukäenduse taotlusele.

Seda, kas eluase on võõrandatud, kontrollitakse kinnisturaamatust vastava aja möödudes. Kui tingimust ei ole täidetud, nõuab Kredex oma käenduse osa tagasi. Ühtlasti on oluline teada, et korraga võib olla ainult üks KredExi eluasemelaenu käendus.

KredExi tingimusi eluasemelaenu käendusele näeb nende kodulehelt.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.