Võrreldes eelmise aasta juuniga oli selle aasta juunis bensiin protsendi võrra odavam, aga diislikütus 0,5 protsenti kallim. Toidukaupadest on sama ajaga enim kallinenud kartul (66 protsenti), värske köögivili (32 protsenti) ja riis (12 protsenti), odavnes aga värske kala (12 protsenti), teatas statistikaamet.
Eelmise aasta juuniga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim toit ja mittealkohoolsed joogid, mis andsid kogutõusust ligi 30 protsenti.
Kolmveerandi sellest andis 26 protsenti kallinenud köögivili. Suuremat mõju indeksi muutusele avaldasid veel aastataguse ajaga võrreldes 29,4 protsenti kallinenud puhkusereisid ning eluase (tahkekütus oli kallinenud 14,6 protsenti, torugaas 11,3 protsenti ja üürid 7,3 protsenti).
Statistikaameti andmetel oli tarbijahinnaindeksi muutus juunis võrreldes maiga 0,2 protsenti ning võrreldes eelmise aasta juuniga 2,4 protsenti.
Kaubad kallinesid 2018. aasta juuniga võrreldes 1,8 protsenti ja teenused 3,5 protsenti. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta juuniga võrreldes tõusnud 0,8 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad 2,9 protsenti.
Maiga võrreldes mõjutas juunis tarbijahinnaindeksit kõige rohkem transport - bensiin odavnes 3,2 protsenti ja diislikütus 2,6 protsenti. Suuremat mõju indeksi muutusele avaldas veel puhkusereiside 13,9-protsendiline ja majutusteenuste 12,5-protsendiline hinnatõus ning värske puuvilja 6,5-protsendiline kallinemine.