Swedbanki kliendid saavad nüüd kasutada mikroinvesteerimise teenust, mis võimaldab automaatselt investeerida väikseid summasid, kasutades selleks kaardimaksete ümardamist.
Pärast mikroinvesteerimise aktiveerimist ümardatakse igal kaardimaksel ostusumma järgmise täiseuroni ning vahe kantakse kliendi kontole broneeringusse, kust see kord nädalas automaatselt investeeritakse.
Seni on sarnast funktsiooni saanud kasutada Rahakogujas, kus ühe ostu puhul ümardatud summa kantakse kogumiskontole. Nüüd saab kaardimaksete ümardamist kasutada samal ajal nii Rahakogujas kui ka mikroinvesteerimise juures. Sellisel juhul kantakse ühe ostu puhul üks ümardatud summa Rahakogujasse (Swedbanki jooksva hoiuse konto) ning teine sama suur summa mikroinvesteerimise reservi.
Kogutud summade investeerimiseks saavad kliendid valida erinevate Swedbank Robur fondide vahel. Praegu on Eesti turul 19 Swedbank Roburi fondi, mis võimaldavad investeerida väga väikeste summadega. Roburi fondid on Swedbanki üks populaarsemaid investeerimislahendusi.
Mikroinvesteerimise saab igal ajal sisse ja välja lülitada ning see kehtib kõigile kliendi enda kontode juures olevatele deebet- ja krediitkaartidele. Sarnast lahendust pakuvad Eesti pankadest veel ka LHV ja SEB.
Uus lahendus sobib hästi neile, kel puudub investeerimise kogemus
Swedbanki investeerimise valdkonnajuhi Kadi Tõnismaa sõnul kasvab Eesti elanike huvi investeerimise vastu kiiresti.
“Näeme, et investeerimine finantsturgudele muutub järjest populaarsemaks, näiteks Swedbank Roburi fondide portfelli maht peaaegu kahekordistus meil eelmisel aastal. Samas arvavad paljud inimesed uuringute andmetel endiselt, et investeerimiseks on vaja suuri summasid, või tunnevad, et neil puudub kogemus. Mikroinvesteerimise abil saab investeerimist alustada ja jätkata väikeste igapäevaste sammudega. Samalaadne funktsioon on ka Swedbanki populaarse Rahakoguja lahenduse juures. See kinnitab, et selliseid lihtsaid teenuseid vajatakse,” sõnas ta.
Panga teatel on mikroinvesteerimise eesmärk pakkuda võimalust alustada investeerimist ka väikeste summadega. Lahendus sobib hästi näiteks neile, kellel puudub investeerimise kogemus või kes pelgavad suuremate summade investeerimist.
Arvutused näitavad, et liitintressi jõud võib isegi väikseid investeeringuid ajas märkimisväärselt kasvatada. Kui keskmiselt koguneb ühe nädalaga 4,50 eurot, siis aastas teeb see 234 eurot. Kui nüüd see summa investeerida ning eeldada, et investeering teeniks pikaajaliselt aktsiaturgude keskmist tootlust (7%), kasvaks see kümnendi jooksul 3386 euroni ja ületaks 30 aastaga 20 000 euro piiri. Oluline on siinkohal toonitada, et aktsiaturgude varasem tootlus ei garanteeri selle tulevasi tulemusi.